Izvor: B92, 18.Feb.2007, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Reder se nada povratku Ovena
Menadžer Njukasla Glen Reder očekuje da će centarfor Majkl Oven da se vrati u tim pre kraja sezone.
27-godišnji engleski reprezentativac bio je van terena zbog povrede ligamenata još od SP u Nemačkoj i tek je nedavno ponovo počeo sa trčanjem i Reder se nada da će moći da pomogne 'Svrakama' u trci za pozicijom koja vodi u Evropu.
"Majkl Oven je cele nedelje bio na terenu, trčeći", rekao je Reder za BBC.
"Radi na vraćanju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kondicije. Majkl puno trči svakog dana".
"Mnogo je srećniji i postoji jasna mogućnost da će moći da odigra par utakmica pre kraja sezone. Treba da budemo pozitivni i Majkl veruje da će igrati ove sezone".
"Mi verujemo da on može, ali ne bude mogao to neće biti mnogo strašno pošto smo posle operacije mislili da uopšte neće igrati ove godine. Ipak, uspešno se oporavio".
Reder je bio hvaljen zbog uspešnog vođenja tima i uspona na tabeli kada je lista povređenih igrača bila prepuna i, iako je on insistirao na tome da je oduševljen što se njegov prvi napadač vraća, sačuvao je reči hvale za one koji su mu pomogli u ostvarivanju dobrih rezultata.
"Tokom pet meseci imali smo osam, devet, deset prvotimaca koji su bili povređeni. Nijednog momenta nisam mogao da stavim Majkla Ovena u tim", rekao je Reder.







