Realu samo bod, Barsi sva tri

Izvor: Vesti-online.com, 17.Jan.2011, 01:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Almerije napravili su malo iznenađenje, pošto su na svom terenu odigrali protiv Reala 1:1, dok je Barselona pobedom nad Malagom 4:1 u 19. kolu španske Primere, ostvarili četiri boda prednosti u odnosu na najvećeg rivala.

Ekipa Žozea Murinja previše opušteno je ušla sa u duel sa poslednjeplasiranom ekipom na tabeli, koja je pokazala veliku borbenost na večerašnjem meču. Almerija je uspela da povede protiv velikog rivala golom Leonarda Uloe u 60. minutu, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << je rezervista Esteban Granero u 74. minutu uspeo samo da isčupa bod, protiv makar na papiru, slabijeg protivnika.

Fudbaleri Barselone ostvarili su i 17. pobedu u šampionatu, pošto su večeras na Kamp Nou savladali Malagu rezultatom 4:1.

Aktuelni šampion je sve dileme u vezi sa pobednikom razrešio u prvih 45 minuta kada su strelci bili Inijesta, Vilja i Pedro. Malaga je smanjila u drugom poluvremenu u 68. minutu, ali je samo par minuta kasnije Vilja svojim drugim golom na meču "utišao" goste, što je ekipi Pepea Gvardiole doneo miran finiš meča.

Barselone sada ima 52 boda, čak četiri više od Real iz Madrida koji je skupio 48.

Valensija je ranije danas slavila protiv Deportiva sa 2:0 golovima postignutim tek u poslednjih 15 minuta. Prvo je Žeremi Matije savladao Aranzubiju u 78. minutu, da bi konačan rezultat postavio Pablo Ernandez u nadoknadi vremena.

Valensija se nalazi na četvrtom mestu Primere sa 37 bodova, dok je Deportivo 13. sa 21 bodom.