Real zaustavljen u predgrađu Madrida

Izvor: B92, 18.Feb.2024, 17:01

Fudbaleri Rajo Valjekana i Real Madrida remizirali su na "Valjekasu" (1:1), u utakmici 25. kola LaLige.

Aktuelni šampion, ali i lider prvenstva, tako je kiksnuo samo rundu nakon što je pobedio Đironu (4:0) u velikom derbiju.

Sa druge strane, tim iz predgrađa Madrida je prekinuo niz od tri poraza i sada je 14. sa 25 poena.

Real je u ranoj fazi utakmice, već u trećem minutu, stigao do prednosti nakon sjajnog kontranapada.

Strelac je bio Hoselu, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koga je sa golom spojio neumorni Federiko Valverde.

Nedugo zatim, nakon igranja rukom Eduarda Kamavinge u svom šesnaestercu, sudija Alehandro Ruis je pokazao na belu tačku.

Neumoljiv sa "kreča" u 27. minutu bio je Raul de Tomas, koji je prevario Andrija Lunjina.

Najbolju šansu za goste do odlaska na odmor imao je Valverde, kome se isprečila stative u 36. minutu.

Nije Real delovao ubedljivo u nastavku, slabo je stvarao šanse, mada ni Rajo nije imao bog zna kakvih ideja u napadu.

Zapravo, najveće uzbuđenje bio je pokušaj Tonija Krosa iz slobodnog udarca, te lepa parada Stoleta Dimitrievskog.

Do kraja susreta viđen je i crveni karton, koji je dobio Dani Kravahal zbog "laktanja".

Real će u narednom kolu dočekati Sevilju, dok će Rajo Valjekano gostovati Đironi.