Real ubedljivo do čela, kiks Barse

Izvor: B92, 16.Okt.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Real ubedljivo do čela, kiks Barse



Fudbaleri Real Madrida pobedili su gradskog rivala Atletika rezultatom 3:0, u derbiju sedmog kola Primere.

Junak pobede belih nad "jorgandžijama" bio je Ronaldo, koji je postigao dva gola (9. minut iz penala, 61. iz igre) i prinudio Perea na autogol u poslednjem minutu.

Utakmica je odlučena posle samo sedam minuta, kada je kontroverznom sudijskom odlukom Real dobio penal, a igrač Atletika Antonio Lopes - crveni karton. Ronaldo je bio precizan sa penala, a >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u gužvi žuti karton je dobio Mateja Kežman. Atletiko je u sledećih pedesetak minuta igrao otvoreno i agresivno, ali nije uspeo da izjednači, pre nego što će Ronaldo iskoristiti jednu kontru i doneti svom timu vođstvo 2:0.

Posle toga domaćin gubi snagu, pa je Real lako sačuvao prednost i povećao je u nadoknadi. Lušemburgova ekipa vodi u Primeri, bar do susreta Hetafea i Betisa.

Kriza šampiona iz Barselone se nastavlja - Barsa je u La Korunji ispustila dva gola prednosti i dozvolila Deportivu da otme već izgubljeni bod. Depor je vodio golom Valerona, ali je Barsa za deset minuta pre i posle pauze dala tri gola (Eto, Ronaldinjo x2) i izgledala sigurno. Međutim, Pedro Munitis je lobom vratio domaće u igru, a Ruben Kastro postavio konačnih 3:3 u 86. minutu.

Prvi meč dana igran je u Vitoriji, gde je Alaves igrao sa Viljarealom nerešeno - 1:1. Oba gola postignuta su u prvoj osmini meča - najpre je Garsija donao prednost gostima u 3. minutu, da bi osam minuta kasnije Nene izjednačio.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.