Real pokazao ko je kralj – Đirona nemoćna u Madridu

Izvor: B92, 10.Feb.2024, 21:27

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Đironu 4:0 (2:0) u 24. kolu španske La lige.

"Kraljevski klub" od prvog minuta susreta imao je apsolutnu kontrolu igre, a gosti iz Katalonije za 90 minuta igre nisu imali nijednu pravu šansu da ugroze gol domaćina.

Real je sada prvi na tabeli sa 61 bodom, dok je Đirona druga sa 56.

Madriđanima je ovo bila 19 pobeda u španskom šampionatu, dok je Đirona poražena tek drugi put u dosadašnjem delu takmičenja.
Samo šest minuta igre bilo je potrebno domaćinu da povede na svom terenu, kada je Vinisijus Žunior pogodio za 1:0.

U 35. minutu ekipa Karala Načelotija več je imala ogromnih 2:0, a ovaj put Džud Belingem je još jednom naterao golama Đirone da vadi loptu iz mreže.

Isiti igrač u 54. minutu povećao je na 3:0, a da bi konačan rezultat postavio Rodrigo u 61. minutu susreta.

Mogao je Real i do petog gola, ali u 90. minutu Hosleu nije iskoristio penal. Belingem je u drugom poluvremenu tražio da napusti teren zbog povrede levog stopala. Čini se da je izvrnuo zglob i da ga je nagazio fudbaler Đirone Pablo Tore.

Đirona je u poslednje dve utakmice bez pobede i ima šest bodova više i utakmicu više od trećeplasirane Barselone.