Izvor: RTS, 31.Jan.2021, 12:00

Real novim porazom još dalje od prvog mesta, Levante slavio u Madridu

Fudbaleri Reala poraženi su u Madridu od ekipe Levantea sa 2:1 u meču 21. kola La Lige. "kraljevski klub" zaostaje sedam bodova za liderom tabele i gradskim rivalom Atletikom, koji ima dva meča manje.
Novi šok pretrpeli su fudbaleri Reala, koji su na svom stadionu poraženi od Levantea.

"Kraljevski klub" je u poslednjih pet utakmica zabeležio samo dve pobede, a novim porazom se još više udaljio od prvog mesta, koje drži Atletiko.
Real >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je ponovo nastupao bez Zinedina Zidana, koji je zaražen koronavirusom, ali za razliku od prošlog meča protiv Alavesa, u kojem su postigli četiri gola, ovoga puta se nisu proslavili.
Od samog starta stvari nisu išle dobro po Real, pošto je defanzivac Eder Militao zaradio crveni karton već u devetom minutu susreta.
Ipak, domaćin uprkos brojčanoj inferiornosti, stiže do prednosti u 13. minutu. Strelac je bio Asensio.
Kako je vreme prolazilo, Levante je znao da koristi igrača više i iz minuta u minut ozbiljnije preti.
Golom Moralesa u 32. minutu, gosti stižu do izjednačenja, sa kojim se otišlo na poluvreme.
U drugom delu meča, Levante je nastavljao da pritiska i bilo je pitanje vremena kada će postići gol.
Veliku priliku za tako nešto propustili su u 64. minutu, kada je Rodžer Marti promašio penal.
Iako se očekivala kazna za takav promašaj, do nje nije došlo, pošto je isti igrač zatresao mrežu u 78. minutu i tako postavio konačan rezultat.
Kiks Reala iskoristila je Sevilja, koja je savladala Eibar u gostima sa 2:0 i tako prišla na bod razlike.
Šansu da iskoriste poraz "kraljevskog kluba" imaju Atletiko Madrid i Barselona.
"Jorgandžije" imaju šansu da pobedom protiv Kadiza u nedelju steknu 10 poena prednosti, dok bi Katalonci trijumfom nad Bilbaom izbio na drugo mesto.