Real izbačen iz Kupa!

Izvor: Mondo, 04.Dec.2015, 17:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Real izbačen iz Kupa!

Madriđani su, što je i bilo očekivano, izgubili pravo da se i dalje bore u Kupu Kralja jer su protiv Kadiza igrali u nedozvoljenom sastavu.

Foto: AP/Angel Fernandez

Velika administrativna greška definitivno je skupo koštala najveći klub na svetu.

Ruski internacionalac Denis Čerišev uvršten je pretprošle večeri u startnu postavu Madriđana u Kadizu, iako nije imao pravo nastupa zbog suspenzije zarađene u prošlogodišnjem izdanju Kupa.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << />
Predsednik Takmičarske komisije Fudbalskog saveza Španije Francisko Rubio usvojio je legitimnu žalbu Kadiza na ogroman propust administracije Reala i u petak popodne isključio Ronalda i saigrače iz daljeg takmičenja.

Real je u odbrani koristio dva argumenta. Prvi - da igraču prošle sezone nije zvanično saopšteno da zbog tri žuta kartona neće smeti da igra naredni Kup meč i drugi, da se žuti kartoni "brišu" posle tri runde Kupa. Madriđani, kao i svi klubovi Primere, uključuju se tek od četvrtog kola i zato je i očekivano da im je odbrana lako "pala".

Real i dalje ima mogućnost da se žali - fudbalskom savezu i državnim organima, a predsednik kluba Florentino Perez najavio je da će na Santjago Bernabeuu iscrpeti sve opcije pre nego što priznaju poraz.

Međutim, utisak je da su ovu bitku uveliko izgubili, a njihovoj blamaži podsmeva se ceo svet. Naravno, najslađe se smeju u Barseloni.

Na terenu, Real je pobedio 3:1, a prvi pogodak na utakmici postigao je baš Čerišev. Preostala dva bila su delo Iska Alarkona.

Madridski klub je treći najuspešniji u istoriji ovog takmičenja, sa 19 pehara. Najviše ih je sakupila Barselona (27), a na drugom mestu večne liste nalazi se Atletik Bilbao, sa 23.

U 21. veku, Real je samo dva puta osvojio Kup, oba puta na Mestalji: 2011. i 2014. godine.

Foto: AP/Angel Fernandez

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.