Real Mursija u Primeri

Izvor: B92, 12.Maj.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Real Mursija u Primeri



Fudbaleri Real Mursije plasirali su se u prvu špansku ligu pet kola pre kraja takmičenja u Segundi. Mursija je u subotu kao gost igrala sa Ponferadinom 1:1, pa posle 37 kola ima 15 bodova više od gradskog rivala Sijudad Mursije, četvrtoplasiranog u ligi. Mursija je drugi klub koji se plasirao u Primeru posle Valjadolida, a u nedelju bi tom paru trebalo da se pridruži Almerija, koja igra sa pretposlednjom Lorkom, a dovoljan joj je bod.

Stariji klub iz Mursije poslednji put je u Primeri igrao u sezoni 2003/2004, kada je osvojio poslednje, dvadeseto mesto.

Ekipa za koju je nekad igrao legendarni napadač Rada Bogdan Korak sledeće godine proslaviće vek postojanja.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.