Real Madrid šampion Evrope

Izvor: Beta, 28.Maj.2022, 23:55

Fudbaleri Real Madrida osvojili su večeras titulu šampiona Evrope, savladavši u finalu Liverpul sa 1:0.Strelac pobedonosnog gola za Real bio je Vinisijus Žunior u 59. minutu.Real je večeras stigao do 14. titule prvaka Evrope u klupskoj istoriji, dok je Liverpul ostao na šest osvojenih trofeja.Liverpul je bio bolji rival u prvom poluvremenu, kontrolisao je stanje na terenu, imao je više udarac ka golu, ali nije uspeo da materijalizuje svoje šanse.S druge strane, Real je imao samo jedan šut ka golu rivala u prvih 45 minuta i taj jedan je završio iza ledja Alisona ali je gol poništen zbog ofsajda.Prvi je zapretio Liverpul. Aleksandar Arnold je u 16. minutu prošao po desnoj strani, poslao povratnu loptu u šesnaesterac, gde se Mohamed Salah odlično snašao i uspeo da šutira sa pet metara, ali je golman Reala Tibo Kurtoa odlično reagovao.Samo minut kasnije, ponovo je udarac oprobao Salah, šutirao je sa ivice šesnaesterca ali je Kurtoa bio na mestu i lako uhvatio loptu.Liverpul je nastavio da stvara šanse. U 21. minutu, Mane je šutirao sa 12 metara, ali se ponovo istakao Kurtoa i uspeo da loptu odbije do stative.Prvu šansu na meču Real je imao u 45. minutu, Karim Benzema je primio dubinsku ...