Izvor: B92, 14.Jan.2006, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ravlsu spust u Vengenu
Amerikanac Deron Ravls pobednik je spusta za Svetski kup u Vengenu. Ravlsu je ovo treća pobeda u sezoni, a trijumfom je izborio 100 poena prednosti u odnosu na Benjamina Rajha u konkurenciji za spust.
U ukupnom poretku Ravls je drugi, iza ove sezone odličnog Austrijanca Rajha, koji se danas nije takmičio.
Amerikanac je spust odvezao za 2:30.54 minuta, a drugu godinu zaredom sa 1. mesta "sklonio" je Austrijanca Mihael Valšofera, koji je zaostao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 0,40 sekundi. Olimpijski prvak Fric Štrobl sa više od pola sekunde zostatka trku je završio treći.
Herman Majer, bivši dvostruki olimpijski šampion, stigao je četvrti. "Nestašni" Bodi Miler nije uspeo da se plasira u prvih 10.














