Izvor: B92, 14.Maj.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rasplet u grupi A, drama u grupi B
Sedmo kolo Sinalko Superlige donelo je pobede favorita, ali i mnogo uzbuđenja, posebno u grupi B.
Partizan je bez većih problema savladao veoma oslabljen tim Vojvodine rezultatom 97:79. Novosađani su u Pionir stigli bez kompletne centarske linije, pa nisu ni mogli da se nadaju boljem ishodu u duelu sa šampionom.
FMP je bio bolji od Mašinca 88:66, posle čega je izvesno da će u polufinale Sinalko Superlige finalisti Goodyear lige Partizan i FMP, a raspored >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na vrhu biće poznat posle njihovog direktnog duela.
U poslednjem meču sedmog kola grupe A Mornar je stigao do prve pobede u Superligi. U Baru je savladan Borac 94:88.
Joksimović za pobedu
Najdramatičniji meč viđe je u Pioniru, u predigri duela Partizana sa Vojvodinom. Hemofarm je zadržao izglede za plasman u polufinale zahvaljujući trojci Joksimovića četiri sekunde pre kraja.
Do tog trenutka OKK Beograd bio je znatno bolji tim i imao konstantnu prednost tokom celog meča. Joksimović je postavio konačnih 79:78, pa Hemofarm, baš kao i OKK, i dalje zaostaje za Zvezdom i Budućnošću dve pobede.
Zvezda je šestu pobedu obezbedila u Prokuplju, gde je pobedila Zdravlje 80:70. Iako je beogradski tim vodio tokom celog meča, sudijske odluke izazvale su veliko nezadovoljstvo među gostima. Zvezda je dobila dve namerne lične greške, a Vojinović i Mrdak su dodali još dve tehničke isključujuće greške za trenera "crveno-belih" Dragana Šakotu i centra Peru Antića.
Budućnost je nastavila da pobeđuje - u Morači je ovog puta pobeđen Atlas rezultatom 77:73. Zvezda i Budućnost imaju po šest pobeda, OKK i Hemofarm po četiri, s tim što Hemofarm ima da vtrijumfa nad "Klonferima", a Zvezda isti skor sa Vrščanima.







