Raspad Armanija posle Zvezde – izgubili dobijenu utakmicu

Izvor: B92, 26.Nov.2023, 20:01

Raspad Armanija posle Zvezde – izgubili "dobijenu utakmicu"

Košarkaši Armani Milana poraženi su u italijanskom šampionatu, i to kod kuće, od ekipe Pistoje rezultatom 86:81.

Bio je to već četvrti poraz ekipe Etorea Mesine u "Palakanestru", iz devet utakmica.

Za domaće u sastavu nije bilo Nikole Mirotića a njegovi saigrači se u najmanju ruku nisu proslavili.

Ekipa koja je autoritativno savladala Zvezdu u Evroligi, uspela je da izgubi utakmicu u kojoj je vodila na poluvremenu 14 poena (53:39).

U trećoj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << četvrtini desio se potpuni raspad u igri Armanija.

Gosti su to iskoristili, taj period meča dobili su rezultatom 29:10 i uveli meč u neizvestan tok, na kraju imali i više preciznosti i više koncentracije da ga završe na pravi način.

Šilds je kod Armanija bio aleko najbolji sa 26 poena.

Maodo Lo, čovek koji je briljirao protiv Zvezde, ovog puta nije zablistao, doduše bio je drugi strelac tima sa 12 poena.

U pobedničkim redovima nezadrživi su bili Vilis sa 31 poenom i Mur koji je meč završio sa 28 i njih dvojica dala su najveći doprinos četvrtoj pobedi Pistoje.