Rašica slavio kao Šaćiri i Džaka – Verder odneo bodove iz Volfsburga

Izvor: B92, 02.Dec.2019, 01:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Verdera su uspeli da iznenade Volfsburg i da slave na gostujućem terenu sa 3:2.

Utakmica odigrana u okviru 13. kola Bundeslige je imala dva izjednačenja, ali je na kraju gost odneo tri boda.

Ekipa iz Bremena je povela već u 13. minutu, pošto je jedanaesterac realizovao Milot Rašica.

Izjednačenje je stiglo u 36. minutu preko Vouta Veghorsta, da bi novu prednost gostima svega 180 sekundi kasnije doneo Leonardo Betankur.

Volfsburg je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << izjednačio preko Džefrija Brume u 62. minutu, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

Ipak, u 73. minutu je stiglo poravnanje posle gola Vilijama, a konačnu pobedu Verderu doneo je Rašica u 83. minutu, na dodavanje Maksimilijana Egstajna.

Celu utakmicu za pobednički tim je odigrao reprezentativac Srbije Miloš Veljković.

Dvostruki strelac, reprezentativac selekcije koja predstavlja teritoriju koju FIFA smatra državom Kosovo, slavio je golove pokazujući rukama siluetu orla.