Rasel fenomenalnim krugom do pol-pozicije u Mađarskoj

Izvor: B92, 30.Jul.2022, 17:39

Rasel fenomenalnim krugom do pol-pozicije u Mađarskoj

Vozač Mercedesa Džordž Rasel krenuće sa pol-pozicije u nedeljnoj trci Formule 1 za Veliku nagradu Mađarske, pošto je ostvario najbrže vreme u kvalifikacijama.

Britanac je na stazi Hungaroring došao do prve pol pozicije u karijeri, a najbrži krug je odvezao u vremenu 1:17,377 minuta.

Drugo mesto pripalo je vozaču Ferarija Karlosu Saincu sa zaostatkom od 0,044 sekunde, dok je njegov timski kolega Šarl Lekler bio treći (0,190).

Sa četvrte pozicije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << trku će krenuti Lando Noris iz Meklarena, peti je Esteban Okon iz Alpina, a njegov kolega iz tima Fernando Alonso je završio na šestom mestu.

Do desetog mesta plasirani su i Luis Hamilton (Mercedes), Valteri Botas (Alfa Romeo), Danijel Rikardo (Meklaren) i Maks Verstapen iz Red Bula, koji je u završnici treninga imao problema sa bolidom.

Verstapenov timski kolega Serhio Peres iznenađujuće nije uspeo da se plasira u treći deo kvalifikacija i završio je na 11. mestu.

U generalnom plasmanu posle 12 trka vodi Verstapen sa 233 boda, Lekler je drugi sa 170, dok je treći Peres sa 163 boda.

Trka za Veliku nagradu Mađarske vozi se u nedelju od 15.00.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.