Izvor: Blic, 17.Jul.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rano za ligu Balkana
Rano za ligu Balkana BEOGRAD - Dejan Savićević, selektor reprezentacije, ističe da je balkanska liga samo želja ali ne i realnost. Pogotovu ne za klubove koji bi istovremeno imali obaveze u Ligi šampiona, poput Galatasaraja, Fenerbahčea, Panatinaikosa, Olimpijakosa...
- Prvo, termini su najveći problem, jer je teško uskladiti obaveze u dva domaća takmičenja, zatim na evropskoj sceni, plus u ovoj regionalnoj ligi. Ukoliko do nje i dođe, onda bi se igralo bez takmičarskog >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << značaja, a takve utakmice, gube na draži i dobijaju prizvuk prijateljskih - kaže Savićević. Verovatno bi mečevi jugoslovenskih i hrvatskih klubova napunili stadione?
- Rano je praviti takmičenje u kome bi igrali Dinamo i Hajduk, protiv Crvene zvezde i Partizana. Uvek bi se našla neka baraba da napravi incident, kao nedavno košarkašima crno-belih u Zagrebu.
Da li bi reprezentacija bila na gubitku igranjem u balkanskoj ligi?
- Ne verujem, pošto državni tim uglavnom čine igrači iz inostranstva. Nisam siguran da bi klubovi iz okruženja igrali u kompletnim sastavima. Pored obaveza u drugim ligama teško da bi našli mogućnost da se suprotstave sa najjačem timom, a drugi problem je što UEFA teško pristaje da formira još jedno takmičenje pod svojim pokroviteljstvom - kaže Savićević.
I. V.






