Izvor: Blic, 17.Jul.2002, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rano za ligu Balkana

Rano za ligu Balkana BEOGRAD - Dejan Savićević, selektor reprezentacije, ističe da je balkanska liga samo želja ali ne i realnost. Pogotovu ne za klubove koji bi istovremeno imali obaveze u Ligi šampiona, poput Galatasaraja, Fenerbahčea, Panatinaikosa, Olimpijakosa...

- Prvo, termini su najveći problem, jer je teško uskladiti obaveze u dva domaća takmičenja, zatim na evropskoj sceni, plus u ovoj regionalnoj ligi. Ukoliko do nje i dođe, onda bi se igralo bez takmičarskog >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << značaja, a takve utakmice, gube na draži i dobijaju prizvuk prijateljskih - kaže Savićević. Verovatno bi mečevi jugoslovenskih i hrvatskih klubova napunili stadione?

- Rano je praviti takmičenje u kome bi igrali Dinamo i Hajduk, protiv Crvene zvezde i Partizana. Uvek bi se našla neka baraba da napravi incident, kao nedavno košarkašima crno-belih u Zagrebu.

Da li bi reprezentacija bila na gubitku igranjem u balkanskoj ligi?

- Ne verujem, pošto državni tim uglavnom čine igrači iz inostranstva. Nisam siguran da bi klubovi iz okruženja igrali u kompletnim sastavima. Pored obaveza u drugim ligama teško da bi našli mogućnost da se suprotstave sa najjačem timom, a drugi problem je što UEFA teško pristaje da formira još jedno takmičenje pod svojim pokroviteljstvom - kaže Savićević.

I. V.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.