Ranijeri doveo novog Kantea

Izvor: Mondo, 03.Jul.2016, 19:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ranijeri doveo "novog Kantea"

Lester se osigurao za slučaj najavljenog transfera francuskog reprezentativca u Čelsi...

Prošlog leta Lester je napravio odličan posao dovođenjem N'Gola Kantea iz Kaena.

Do tada anonimni Kante bio je jedan od najzaslužnijih za osvajanje titule, nastupio je na 37 od 38 mečeva Premijer lige i shodno tome se probio u startnu postavu reprezentacije Francuske.

Sada, kada se nalazi na pragu prelaska u Čelsi, Klaudio Ranijeri doveo je Nampalisa Mendija, koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << je po mnogo čemu Kanteova kopija.

Ima 24 godine, isto kao Kante u vreme dolaska, visok je 169 centimetara, igra, naravno, na poziciji zadnjeg veznog, a još kada je bio tinejdžer poredili su ga sa slavnim Klodom Makeleleom.

Možda i najveća razlika je u obeštećenju koje je Lester morao da plati.

Kante je 2015. koštao "lisice" svega 5,6 miliona funti (otići će za najmanje 20), a sada je Nici za Mendija plaćeno 13 miliona. Potpuno razumljivo, s obzirom na to da je momak doveden da igra Ligu šampiona i brani titulu prvaka Engleske.

Mendi je prvi profesionalni ugovor odradio u Monaku, gde ga je jedne sezone trenirao upravo Ranijeri!

Na stadion King Pauer ovog leta su stigli još golman Ron Robert Ziler iz Hanovera i štoper Luis Ernandez iz Sporting Hihona. Sledeća akvizicija trebalo bi da bude napadač moskovskog CSKA Ahmed Musa.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.