Raketa presudila Juventusu u Rimu VIDEO

Izvor: B92, 05.Mar.2023, 23:44

"Raketa" presudila Juventusu u Rimu VIDEO

Fudbaleri Rome pobedili su Juventus na "Olimpiku" rezultatom 1:0, u derbiju 25. kola italijanske Serije A.

Pobedonosni gol na utakmici postigao je Đanluka Mančini u 53. minutu, posle snažnog udarca sa distance.

Bio je to pravi projektil, koji je završio u mreži Vojčeha Ščensnog, a u bloku su kasnili gosti, između ostalih i Filip Kostić.

Naš reprezentativac je na terenu proveo 77 minuta, dok je Dušan Vlahović odigrao čitav susret, ali nije uspeo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da se upiše u strelce.

Imao je nekoliko prilika za to, ali je Rui Patrisio uvek izlazio kao pobednik.

Kod Rome je svih 90 minuta igrao još jedan naš internacionalac, Nemanja Matić, koji je završio u beležnici sudije Mareske zbog žutog kartona.

Kada smo kod beležnice, Juve je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je Mojza Ken, nakon pola minuta na terenu zaradio direktan crveni karton.

Torinski velikan je u drugom delu meča pogodio dve stative, prvo Kvadrado iz slobodnjaka, a onda i posle kornera i nespretne intervencije Mančinija.

U nadoknadi je veliku priliku imao i Danilo, u poslednjim sekundama, ali je njegov šut iz kaznenog prostora završio u rukama portugalskog golmana.

"Vučica" je sačuvala prednost do kraja meča i tako upisala 14. trijumf i stigla do 47. boda u prvenstvu – trenutno je četvrta na tabeli.

Juve je poražen posle četiri pobede u nizu i sada drži osmu poziciju sa 35 poena.