Rafa Benitez kritikuje kvote UEFA

Izvor: B92, 10.Sep.2008, 23:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rafa Benitez kritikuje kvote UEFA

Menadžer Liverpula Rafa Benitez kritikovao je UEFA zbog pravila da svaki tim u LŠ u sastavu mora da ima osam domaćih fudbalera.

"Takva odluka je pogrešna. Kada igrate u Ligi šampiona, potrebni su vam svi najbolji fudbaleri. Nije važno odakle ste, već koliko ste dobri. Razumeo bih da se to pravilo odnosi na Premijer ligu, a ne na Ligu šampiona", rekao je Benitez. Prema novim pravilima UEFA, tim može da ima najviše 25 registrovanih fudbalera, od kojih je osam treniralo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i igralo u tom klubu od 15. do 21. godine.

Benitez je rekao da će zbog tog pravila morati da iz tima koji će igrati u Ligi šampiona, izostavi iskusnog finskog štopera Samija Hipiju.

"To je zaista teška odluka, ali ne možemo drugačije da postupimo. Pravila kažu da moramo da imamo osmoricu britanskih fudbalera", naveo je Benites.

Benitez je odlučio da za Ligu šampiona registruje štopere Džejmija Karagera, Martina Škrtela i Danijela Agera.

"U ovom trenutku imamo četiri dobra štopera, a ko će koliko igrati, zavisi od broja utakmica u sezoni. Imaćemo dosta mečeva, u prvenstvu i kupovima, tako da će svako dobiti šansu", zaključio je Benitez, uz opasku da se nije odrekao Hipije za mečeve u Premijer ligi.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.