Raduljica napunio koš Ređo Emilije

Izvor: MVP.rs, 24.Apr.2017, 15:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sjajna partija srpskog centra.

U nedelju, 23. aprila, na programu je bilo svih osam utakmica 28. kola Palakanestra. Derbi kola je odigran u "Mediolanum Forumu", gde je Emporio Armani ubedljivo savladao Ređo Emiliju sa 99:79. Igrač utakmice bio je Miroslav Raduljica.

Srpski centar je pobedi svoje ekipe doprineo sa 20 poena (7/8 za dva, 6/7 za jedan) i četiri skoka za samo 14 minuta igre. Pratili su ga Davide Paskolo i Rakim Senders sa po 14 poena. >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << Milan Mačvan nije bio u sasatvu "menekena" za ovu utakmicu. Kod gostiju se istakao Amedeo Dela Vale sa 19 poena, dok je Pjetro Aradori ubacio dva poena manje.

Ekipa Orlandine je doživela peti poraz zaredom i svoj plasman u plej of je dovela u pitanje. Tim za koji igraju Milenko Tepić i Vojislav Stojanović je izgubio na svom terenu od Avelina rezultatom 76:68. Tepić je za 35 minuta igre upisao sedam poena (1/6 za dva, 1/5 za tri, 2/2 za jedan) i šest skokova. Stojanović je na terenu proveo 13 minuta sa učinkom od četiri poena (2/4 za dva), četiri uhvaćene lopte, dve asistencije i dve blokade.

Na kraju bi trebalo pomenuti i učinak Duška Savanovića, koji je u pobedu Dinamo Sasarija na gostovanju Torinu rezultatom 87:79 ugradio 12 poena (5/6 za dva, 0/4 za tri, 2/2 za jedan), četiri skoka i tri asistencije. U igri je proveo 19 minuta.

Sedam utakmica 29. kola na programu je 30. aprila. Meč između Dinamo Sasarija i Venecije se igra 3. maja zbog obaveza drugoplasirane ekipe na tabeli na Fajnal foru FIBA Lige šampiona.