Radovanović pokvario Di Nataleov jubilej, Miha osvojio bod! (VIDEO)

Izvor: Telegraf.rs, 23.Nov.2014, 19:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U 12. kolu Serije još nijedan domaćin nije ostvario pobedu

Fudbaleri Fiorentine pobedili su Veroni istoimeni klub sa 2:1, dok su Sampdorija i Napoli osvojili po bod u utakmicama 12. kola italijanske Serije A.

Fiorentina je povela preko Rodirgeza u 19. minutu, Lopez je izjednačio u finišu prvog poluvremena, a četvrti trijumfa u sezoni “ljubačistima” iz Firence doneo je Kvardado.

Napoli je napravio korak nazad u šampionskoj trci sa Juventusom i >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << Romom, pošto na svom terenu nije uspeo da savlada Kaljari – 3:3.

Sampdorija je autogolom Nice izbegla poraz na gostovanju protiv Ćezene (1:1), a istim rezultatom završen je meč između Udinezea i Kjeva.

Ekipa Andree Stramaćonija bila je na dobrom putu da posle duže vremena zabeleži pobedu, ali je Ivan Radovanović udarcem sa 20 metara doneo bod Letećim magarcima.

Prethodno je legendarni napadač Udinezea Antonio Di Natale postigao jubilarni 200. gol u Seriji A i zabelžio 400. prvenstveni meč za tim iz Udina.

On je prošle sezone hteo da se penzioniše, ali se predomislio i sada ima prlliku da na šestom mestu najboljih strelaca Serije A prestigne Roberta Bađa (205 golova).

Ubedljivo prvo mesto drži Silvio Piola koji se sa terena povukao 1954. godine sa 274 prvoligaška gola.