Izvor: MozzartSport.com, 22.Okt.2021, 21:36

Radost konačno stigla u Torino, Đenova krči put ka dnu, Vanja nije mogao ništa protiv zicera (VIDEO)

Važno slavlje za ekipu Ivana Jurića - 3:2

Konačno radost i na torinskom Olimpiku. Bikovi su prekinuli niz od četiri vezana meča bez pobede u Seriji A i sa druge strane produžili agoniju Đenove, koja nije slavila od 12. septembra i uskoro je treba očekivati na dnu tabele, ukoliko se nešto drastično ne promeni u njenoj igri - 3:2 (2:0).

Srpski čuvar mreže Vanja Milinković Savić odbranio je praktično sve što je bilo u njegovoj moći tokom utakmice, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << ali nije imao rešenje za zicere Matije Destra i Felipea Kaiseda u 70. i 80. minutu, mada je kod prvog primljenog pogotka imao ruku na lopti. Srećom, ostatak njegove ekipe imao je dovoljno snage i umeća da postigne gol više od protivnika, pa su bodovi zasluženo ostali u Torinu. Snažan doprinos slavlju i dobroj igri domaćeg tima dao je i srpski reprezentativac Saša Lukić, koji je tokom čitavog meča komandovao manevrom Torina.

Domaćim igračima je posao olakšalo izuzetno otvaranje utakmice, gde je blistao Antonio Sanabrija. Paragvajski napadač je pronašao put do protivničke mreže u 14. minutu, na dodavanje Kristijana Ansaldija, a 17 minuta kasnije asistirao je kod pogotka Tomaza Pobege.

Gosti su dva puta uspevali da se vrate u meč, ali ne i da stignu do izjednačenja. Između dva gola Đenove, mrežu Davidea Balardinija pogađao je i Josip Brekalo, što je značajno odredilo sam finiš utakmice. I pored svih poteškoća, Đenovljani su na kraju mogli do velikog boda. Sjajnu šansu iz slobodnog udarca dva minuta pre kraja imao je Nikolo Rovela. Izuzetno dobro je gađao vezista gostiju, ali je lopta prohujala pored desne stative, gotovo u visini prečke. Da je išla u okvir gola, Milinković Savić bi bio na velikim iskušenjima.