Radničkom ceo plen protiv Jedinstva

Izvor: Sportski Žurnal, 06.Feb.2012, 00:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jedinstvo – Radnički 0:3 (21:25, 18:25, 22:25)
Hala Sportova u Staroj Pazovi. Gledalaca: 150. Sudije: D. Ćuk (Beograd), R. Leko (Sremski Karlovci). Trajanje meča: 76 minuta.
JEDINSTVO: Škrbić 11 (19-11, 3 gr, 1 izbl, 12 prijema, 2 gr), Matić 6 (6-4, 1 izbl, 2 bl), Manojlović 5 (3-2, 1 gr, 2 bl, 1 as, 3 sg), Ilijin 6 (14-5, 4 izbl, 1 as, 1 sg, 33 prijema, 2 gr), Radojević 2 (1-1, 1 bl), Micić 16 (28-13, 2 gr, 2 izbl, 2 >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << bl, 1 as, 4 sg), Janković (libero, 18 prijema), Majstorović, Vuksanović 3 (4-3,), Matijašević. Nije igrao: Mladenović. Trener: Željko Vukelić.
RADNIČKI: Ćirović 7 (14-7, 1 gr, 2 izbl, 3 sg, 28 prijema, 2 gr), Đorđević 12 (14-9, 1 gr, 1 bl, 2 as, 13 prijema), Stevanović 3 (6-2, 1 gr, 1 izbl, 1 bl, 1 sg), Ilić 1 (1-1, 1 sg), Nemet 15 (28-13, 2 gr, 4 izbl, 1 bl, 1 as, 1 sg),  Radević 12 (8-6, 1 gr, 5 bl, 1 as, 1 sg), Pantelić (libero, 13 prijema, 1 gr), Jovanović, Blagojević. Nisu igrali: Perović, Kočanović, Opačić. Trener:  Dejan Matić.
Žurnalov Gran pri: 5 poena – Ferenc Nemet 3 – Vladan Đorđević, 1 – Mirko Radević (svi iz Radničkog).

Protivnici su ukrstili koplja s dve različite želje, Jedinstvo da uhvati bodove za mirniji san a gosti s obale Lepenice da se pobedom približe vrhu tabele. Želja se ispunila gostima, meč su završili su tri čina, po igri sasvim zasluženo.
Domaći su dobro otvorili utakmicu, stekli prednost od dva poena (5:3, 7:5), ali su je brzo istopili vlastitim greškama. Gosti su obilato koristili ove poklone rivala. Poravnavali su rezultat pa onda napravili seriju od četiri (11:15) a ubrzo vezali i šest poena (13:19, 14:20). Uspelo je Jedinstvo tek da smanji razliku i ublaži gubitak prve deonice.
Imali su izabranici trenera Vukelića blagu inicijativu na početku drugog seta (4:1, 5:2) ali kao i u prethodnom, izgubili su koncentraciju a onda i rezultatski višak. Ferenc Nemet je bio neumoljiv, zahvaljujući mađarskom internacionalcu Kragujevčani su se odlepili (17:23) i lako duplirali prednosti u setovima.
Treća deonica je bila repriza prethodne dve. Poveli su domaći (4:1, 6:3), imali i 14:8 ali opet prave greške što gosti koriste za izjednačenje (14:14).
Kragujevčani su u završnici  odigrali rutinski, Nemetu su se pridruži Vladan Đorđević i Mirko Radević pa je cela priča stala u 72 minuta.

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.