Radnički potonuo u Morači

Izvor: B92, 23.Okt.2010, 21:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Radničkog doživeli su katastrofalan poraz od Budućnosti u Podgorici sa 95:61 (32:17, 23:8, 21:13, 19:23) u četvrtom kolu NLB lige.

Radnički je imao priključak do 8. minuta kada su domaći napravili seriju 21:0 posle čega je razlika samo rasla do maksimalnih 49 poena (91:42).

Sjajan je bio Vladimir Dragičević sa 18 poena (8/9 za dva) i 5 skokova, 14 je ubacio Marko Simonović, 13 Sead Šehović, a 12 Gintaras Kadžiulis. U Radničkom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << seistakao samo Vladislav Dragojlović sa 18 poena i 5 skokova.

Budućnost je bila sjajna u šutu iz igre sa 63% (22/30 za dva, 10/21 za tri), bila dominantna u skoku (32-22) i ali timskom igrom (20 asistencija) razbila odbranu rivala.

Budućnost je od samog početka meča počela da stiže prednost, lako stigla do pet (9:4), a onda i deset poena prednost (20:10). Radnički je uspeo na trenutak da se vrati na 24:17, a onda je usledila neverovatna igra Podgoričana koji su bili skoro nepogrešivi za dva poena, i serijom 21:0 za deset minuta igre stekli veliku prednost 45:17. Do kraja poluvremena domaći košarkaši nisu smanjili tempo, dozvolili su Kragujevčanima samo osam poena u drugoj četvrtini, pa su na odmor otišli sa čak 30 poena razlike (55:25). U ovom delu igre dominirali su Dragičević sa 14 (6/6 za dva) i Šehović sa 10 (3/3 iz igre) poena. Gosti su imali očajnih 35% u šutu iz igre (8/23) i čak osam izgubljenih lopti.

U nastavku nije bilo promene u igri. Domaći su nastavili da „pune" koš rivala, prednost je brzo porasla na +40 (72:31), a pet minuta pre kraja Kadžiulis je pogodio za maksimalnih 49 poena prednosti (91:42). Gosti su u finišu ipak uspeli da izbegnu potpuno poniženje. U završnici meča odbrana Budućnost je popustila, razigrao se Vladislav Dragojlović koji je uz trojke Maksimovića i Markovića smanjio deficit Radničkog na 34 poena.

Budućnost je zabeležila treću pobedu, a Radničkio ostao na samo jednoj. U sledećem kolu tim Miroslava Nikolića dočekuje aleksandrovačku Igokeu.