Izvor: Sportski Žurnal, 27.Okt.2013, 23:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Radnički maksimalno „na mišiće”
Radnički Kg – Spartak Sub. 3:0 (25:23, 26:24, 25:22)
SH „Jezero”. Gledalaca: 150. Sudije: M. Janković (Niš), V. Cvetković (Beograd). Trajanje meča: 87 minuta.
Radnički Kg: Jovanović 4, Perović 12, Vulović 14, U. Ilić 16, Maksimović 5, Blagojević 8, Pantelić (libero), Ćirović 1, Protić. Nisu igrali: Premović, R. Stevanović, M. Ilić. Trener: Dejan Matić.
Spartak Sub: Crnjanski 12 , Jungić 5, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Janjić 8, Kecman 10, S. Ilić 5, Stefanović 4, Konkolj (libero), Elezović 1, Janačkov. Nisu igrali: Kujundžić, Čajić, Pualić. Trener: Aleksandar Petrović.
(FOTO: N: Negovanović)
Posle tri uzastopna poraza u pet setova, Radničkom je baš trebalo ono, što se sinoć dogodilo u duelu sa Spartakom, maksimalna pobeda, pred revanš meč sa austrijskim Amštetenom, u drugoj rundi CEV Kupa.
Međutim, iako su do bodova došli bez izgubljenog seta, Kragujevčani su morali mnogo da se pomuče, kako bi slavili u duelu sa neugodnim Subotičanima. Najavili su „Golubovi” da će biti tvrd orah i to su pokazali već u prvom setu.
Iako je Radnički uglavnom vodio, prednost nije bila veća od 3 poena. Gosti su bili uporni, sve vreme pretili, a u finišu seta stigli do izjednačenja. Ipak, Kragujevčani su bili prisebniji, a posle dobrog prijema Pantelića, Jovanoviću nije bilo teško da organizuje prvi napad za realizaciju druge set lopte – 25:23.
Nekoliko preokreta, viđeno je i u drugom periodu. Šumadinci su dekoncentrisano ušli u set, što su gosti znali da kazne – 4:0. Držali su Subotičani kontrolu rezultata sve do 12:8, kada je na servise Jovanovića, popustio prijem Spartaka.
Radnički je za tili čas, gotovo bez ozbiljnijeg otpora, u seriji od 6:0 uspeo da povede. Novom serijom servisa, sada Marka Maksimovića, Kragujevčani su poveli 20:14, pa se činilo da je set rešen. Ipak, tako nije mislio Miomir Crnjanski, koji je stao na servis i tu ostao nekoliko minuta.
Uz greške domaćih, koje su koštale nerava i igrače Radničkog, ali i malobrojnu publiku, gosti su stigli do izjednačenja – 22:22. I ponovo sličan rasplet kao i u prethodnom setu. Poen za poen, da bi četa Dejana Matića realizovala drugu set loptu – 26:24.
Vođstvo od 6:4, dobrom igrom u nastavku, vrlo brzo uvećano je na 15:10. Gosti više nisu imali više snage za preokret, pa je tim iz grada na Lepenici, ipak stigao do ubedljive pobede i prve „trojke” u prvenstvu.
Semafor drugog kola Viner Štetiše lige:
Ribnica – Vojvodina NS seme 2:3 (22:25, 25:23, 25:18, 20:25, 16:18)
Partizan Vizura – Jedinstvo (SP) 3:0 (25:20, 26:24, 25:19)
Đerdap – Mladi radnik 3:0 (25:19, 25:17, 25:21)
Spartak Ljig – Crvena zvezda 0:3 (21:25, 19:25, 20:25)
Radnički – Spartak Su. 3:0 (25:23, 26:24, 25:22)
Nastavak na Sportski Žurnal...
Kosanović zaustavio Vrbašane
Izvor: Sportski Žurnal, 27.Okt.2013
Crvena zvezda – Vrbas 22:18 (10:9). Beograd – Dvorana: „Šumice“. Gledalaca: 140. Sudije: Alimpić i Crnjanski (Bačka Palanka). Sedmerci: Crvena zvezda 3(2), Vrbas 4(1). Isključenja: Crvena zvezda 4, Vrbas 8 minuta.. CRVENA ZVEZDA: Pernar, Grbović 2, Šljivančanin 1, Alčaković 1, M. Pešić...





