Radnički bez sreće u finišu

Izvor: B92, 13.Nov.2013, 18:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Radnički bez sreće u finišu

Košarkaši Radničkog poraženi su od Bešiktaša 77:70, u neizvesnoj završnici derbi meča petog kola grupe H Evrukupa u Jezeru.

Kragujevčani su veći deo meča jurili dvoficreni deficit, da bi serijom Dušana Mlađana stigli do koša zaostatka minut pre kraja. Ipak, u finišu nisu imali ni sreće, pa su drugi put poraženi.

Mlađan je meč okončao sa 17 poena, 12 je dodao Denis Sili, a 11 Nikola Kalinić. Marko Marinović je imao 10 poena uz 5 skokova i 4 asistencije, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ali i 5 izgubljenih lopti uz 7 promašaja za tri poena iz 8 pokušaja.

Bešiktaš je do četvrte pobede 'nosio' Bredli Bakman koji je 15 od svojih 19 poena ostvario u prvom poluvremenu. U finišu je sjajan bio Kolton Ajverson sa 13 poena i 12 skokova, 14 je ubacio Kris Olfton, a 12 Rajan Brekhof.

Kragujevčani su dobro počeli, trojkama Marinovića i Silija poveli 11:5 u trećem minutu, ali su gosti do petog preokrenuli na 15:13. Usledilo je nekoliko minuta smenjivanja dva tima u vođstvu, da bi početkom drugog perioda Bešiktaš stekao šest poena prednosti (29:23).

Radnički trojkama Jovića i Mlađana (dve) ponovo preokreće na 32:31, ali u poslednjih sedam minuta postiže tek jedan koš što gosti koriste i 'beže' na 42:34.

Radnički se u prvom poluvremenu fokusirao na šut sa distance, pogodio je odličnih 6 trojki iz 15 pokušaja, ali je sa druge strane ubacio tek 7 od 18 šuteva za dva. Gosti su dominirali u skoku (23-14) i uglavnom poenima iz reketa (15/20) preko Bakmana stekli solidnu prednost posle prva dva perioda.

Nastavak serije promašaja Kragujevčana pomogao je Turcima da koševima Bakmana i Loftona steknu do tada maksimalnih 13 poena prednosti (47:34), ali su se domaći igrači probudili sredinom trećeg perioda i koševima Silija, Kalinića i Balmazovića napravili seriju 7:0.

Međutim, tajmaut Bešiktaša okončava nalet Radničkog, pa Bakman i Lofton vraćaju razliku na dvocifren broj poena (55:43). U poslednja dva minuta Radnički pravi novu seriju i smanjuje na 55:48, ali Lofton pogađa dve trojke u poslednjih 45 sekundi i odvodi Bešiktaš na 61:48.

Radnički dobro otvara poslednji period, a sjajni Mlađan sa sedam poena smanjuje deficit na samo tri poena razlike. Ajverson i Lofton prekidaju seriju domaćina, pa Bešiktaš četiri minute pre kraja ponovo 'beži' na 69:62.

Novim poenima Mlađana, ovaj put sa penala, Radnički je stigao na samo koš zaostatka, ali i Perkins pogađa slobodna bacanja pa Bešiktaš u poslednji minut ulazi sa 71:67. Nažalost, 30 sekundi pre kraja Marinović promašuje šut za tri poena, što je bio njegov sedmi promašaj sa distance na meču, u trenutku se iskupio uhvativši loptu, ali je odmah gubi i pravi faul.

Domaćin dobija novu šansu jer Jagmur promašuje oba slobodna bacanja, ali Ajverson stiže do lopte iz ofanzivnog skoka i polaže za +5 za Bešiktaš. Turci konačno dobijaju meč 77:70 i ostaju usamljeni na prvom mestu u grupi sa skorom 4-1.

.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Radnički bez sreće u finišu

Izvor: B92, 13.Nov.2013

Košarkaši Radničkog poraženi su od Bešiktaša 77:70, u neizvesnoj završnici derbi meča petog kola grupe H Evrukupa u Jezeru...Kragujevčani su veći deo meča jurili dvoficreni deficit, da bi serijom Dušana Mlađana stigli do koša zaostatka minut pre kraja. Ipak, u finišu nisu imali ni sreće,...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.