Izvor: Blic, 07.Nov.2001, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Radmanović igrao tri minuta

Radmanović igrao tri minuta

ORLANDO - Dva produžetka bila su potrebna košarkašima Sijetla da kao gosti u Orlandu pobede Medžikse sa 123:119. Tokom čitavog meča vodila se izjednačena borba, da bi minut pre kraja Geri Pejton trojkom doveo Sijetl u vođstvo 120:119. Na drugoj strani uzvraća Grent Hil za 120:119, a sudije sviraju korake Pejtonu 40 sekundi pre isteka drugih dodatih pet minuta. Međutim, greške Trejsija Mekgrejdija i sigurna ruka Pejtona omogućile su >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Supersoniksima da pobedom otvore seriju od pet gostovanja. - Istina je da me šut nije služio na početku sezone, ali sada je sve na svom mestu. Kao najiskusniji morao sam da preuzmem odgovornost. Bila bi velika šteta da smo na kraju prokockali odličnu igru - jasan je Geri Pejton, koji je za 50 minuta zabeležio 32 poena, 11 asistencija i pet skokova.

Najefikasniji igrač bio je Rašard Luis sa 36 poena, uz čak 19 uhvaćenih lopti, a pored njega u Sijetlu su se istakli i Vin Bejker (22) i Brent Beri (9, 11as). Naš Vladimir Radmanović igrao je samo tri minuta, tako da se nije upisao u listu strelaca, a imao je jedan skok i dve izgubljene lopte. Kod Orlanda bolji od ostalih bili su Grent Hil (28, 8sk) i Trejsi Mekgrejdi (27, 7as, 6sk).

U drugoj utakmici večeri Los Anđeles Klipersi su uspeli da zabeleže prvu pobedu u sezoni, a žrtva je bila Atlanta - 109:86. Klipersi, našeg trenera Igora Kokoškova, igrali su bez najboljeg igrača Lamara Odoma, koji je po drugi put pao na doping testu i NBA liga ga je kaznila sa pet utakmica suspenzije.

Noćas su igrali: Klivlend - Sakramento, Filadelfija - Indijana, Majami - Sijetl, Minesota - Njujork, San Antonio - Orlando, Dalas - Šarlot, Hjuston - Denver, Finiks - Memfis, Portland - Juta.

A. P.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.