RUKOMET: Savez moli za oproštaj Boškoviću

Izvor: Mondo, 06.Dec.2012, 18:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

RUKOMET: Savez moli za oproštaj Boškoviću

Rukometni savez Srbije (RSS) uputio izvinjenje domaćoj i evropskoj sportskoj javnosti zbog skandaloznog poteza selektora Saše Boškovića na utakmici sa Norveškom.

Nesportski potez selektora srpskih rukometašica izazvao je brojne i opravdane osude.

Prilikom napada norveške selekcije povukao je protivničku igračicu Lin Jorum Suland, a time primorao i srpsku "kuću rukometa" da se oglasi.

"Rukometni savez Srbije se izvinjava srpskoj i evropskoj sportskoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << javnosti, naročito norveškoj, njihovom timu i igračici Lin Jorum Suland, koju je za dres povukao tokom meča Norveška - Srbija u 1. kolu Grupe A takmičenja na EHF EURO 2012, selektor reprezentacije Srbije Saša Boškovića", piše u saopštenju.

Norveška televizijaTV2 objavila je snimak meča na kojem je jasno istaknuto kako selektor Srbije u dva navrata ometa igračicu norveške selekcije. On ju je jednom povukao za dres, a drugi put je uhvatio za ruku tokom napada norveške reprezentacije.

"Molimo vas da uvažite naše izvinjenje, jer se sve dogodilo u žaru borbe i ovakav propust više nikada neće da bude ponovljen od strane selektora srpske reprezentacije Saše Boškovića. U sportskom i duhu fer-pleja želimo svim učesnicima EHF EURO 2012 sportsku i vitešku borbu za plasman na šampionatu", poručeno je iz RSS.

(MONDO, foto: Beta/Andrej Cukic)

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.