Izvor: Kurir, 25.Feb.2011, 08:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ROĐA HTEO DA UBIJE DŽOMBU
Hajduk uzvraća udarac. Direktor kulskog Hajduka Aleksandar Vlaškalić demantovao je optužbe fudbalera Rodoljuba Marjanovića na račun kluba i glavnog finansijera Nikole Džombe, i tvrdi da je ovaj igrač angažovao ljude da ubiju Džombu. Prema njegovim rečima, Marjanović
Hajduk uzvraća udarac.
Direktor kulskog Hajduka Aleksandar Vlaškalić demantovao je optužbe fudbalera Rodoljuba Marjanovića na račun kluba i glavnog finansijera Nikole Džombe, i tvrdi >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << da je ovaj igrač angažovao ljude da ubiju Džombu. Prema njegovim rečima, Marjanović se od dolaska u Kulu ponašao krajnje neprofesionalno, nije izvršavao svoje obaveze, zbog čega se i njegov otac obavezao da će povesti računa o njegovom ponašanju.
- Marjanović je 10. januara došao na prvi trening i nije hteo da trenira, već je tražio da mu kažemo koliko mu je obeštećenje, a ja sam ga uputio na OFK Beograd. Pozvao me je telefonom i rekao kako su mu na Karaburmi rekli da uzme papire jer oni neće potraživati obeštećenje. Već sledeći dan smo od Beograđana dobili faks u kom piše da je obeštećenje najmanje 250.000 evra. Marjanović tada preduzima druge korake i pokušava silom i pretnjama da ostvari svoje zahteve. Angažuje lice da preti smrću Nikoli Džombi, koji je to prijavio organima MUP, i sprovedena je istraga protiv Marjanovića - kaže Vlaškalić.
Direktor Hajduka ističe da je klub Marjanoviću unapred uplatio dogovoreni novac, posle čega je Marjanović samoinicijativno odlučio da prekine s treninzima.
- U januaru prošle godine Marjanoviću je uplaćeno 780.000 dinara, što znači da je on taj koji je prevario klub i uzeo pare unapred, a onda prekinuo s treninzima, da bi nas u letnjem prelaznom roku njegov otac molio da mu pružimo novu šansu. Tada smo mu ponudili smeštaj i ishranu, ali je otac insistirao da će ga on voziti na trening, kako bi bio pod kontrolom. Trenirao je i ispunjavao svoje obaveze i do završetka utakmice s FK Jagodina 6. novembra 2010. godine, kad je prestao da trenira - kaže Vlaškalić.
sportska rubrika
Rođa: To su dva klozeta
Rodoljub - Rođa Marjanović kaže da nije pretio Nikoli Džombi smrću, već da su se on i njegov otac međusobno vređali.
- Kad sam ušao kod Džombe u kancelariju, pitao me je: „Šta ćeš ti ovde, ti i ja u kafani treba da pričamo“, na šta sam mu odgovorio da ne bude bezobrazan. Pitao me je kakav mi je to jezik, a ja mu odgovorio da je to njegov jezik i da nad Džombom ima Džomba, posle čega me je izbacio napolje. Nazvao sam oca, on se čuo sam s Džombom i pale su teške reči, posle čega je moj otac završio u policiji. Napišite slobodno da su Nikola Džomba i Aleksandar Vlaškalić dva klozeta - kaže Marjanović.
Bekvalac: Bolje treniraj
O slučaju Marjanović oglasio se i trener Kuljana Dragoljub Bekvalac, koji je od problematičnog fudbalera tražio da se pokaje i vrati treniranju.
- O Marjanovićevom samovoljnom napuštanju treninga saznao sam od ljudi iz kluba, jer on nije našao za shodno da me o tome obavesti. Da ne patetišem suviše, poručio bih talentovanom fudbaleru da traži grešku i u sebi i da još nije kasno da na svoj talenat doda i profesionalni rad, umesto da sedi ispred FSS, jer fudbal nikome nije ostao dužan - rekao je Bekvalac.








