RASPRODAJA BODOVA

Izvor: Kurir, 11.Nov.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

RASPRODAJA BODOVA

Partizan remizirao sa Čukaričkim i u poslednja tri susreta u Humskoj ostao bez šest bodova

Fudbaleri Partizana nisu znali kako se pobeđuju igrači Čukaričkog, ali su imali dovoljno sreće da u petom minutu sudijske nadoknade vremena preko Žukinog gola sa bele tačke dođu do jednog boda u 13. kolu Meridian Superlige - 1:1 (0:0). Ne postoji reč zamerke koja bi se uputila favoritu. Igrali su borbeno, požrtvovano, davali su maksimum snage da na izuzetno lošem terenu privole >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << „brđane“ na predaju, ali na kraju moraju da budu zadovoljni ostvarenim.

Remi, treći po redu, obesmisliće svaku dalju priču trenera crno-belih Miroslava Đukića o zadovoljstvu postojećim igračkim kadrom. Više je nego jasno da kada u timu nema Stevana Jovetića i Portugalca Moreire, lider na tabeli ne nalazi prava rešenja u napadu, nema tečnosti u igri, a posledica je gubitak bodova. Jasno je i aktuelnim prvotimcima crno-belih da u njihovoj bližoj okolini, pa čak i na Banovom brdu, igraju kvalitetniji fudbaleri od njih.

Ekipa Dragoslava Stepanovića delovala je juče otresito i od prvog minuta je verovala da Partizan može da nadigra i savlada na njihovom stadionu. Od početka su gosti diktirali ritam, u pojedinim trenucima delovali tehnički i fizički dominantniji, pa su rezultat takvog nastupa bile prilike koje je juče sigurni Darko Božović zaustavljao paradama. Blistao je na drugoj strani i golman Bojan Isailović odbranivši nekoliko udaraca Žarka Lazetića, Žuke i Laminea Dijare. Sve je začinio Goran Janković prelepim golom u rašlje u 49. minutu.

„Junak“ malog gradskog derbija, glavni sudija Dejan Filipović, čudnim kriterijumom, uglavnom na štetu domaćih, gradio je svoj autoritet na terenu. Sredinom prvog poluvremena propustio je priliku da dosudi penal za crno-bele posle akcije Dijare, da bi u samoj završnici meča pod sumnjivim okolnostima pokazao na jedanaesterac zbog faula Nenada Višnjića nad najboljim igračem Partizana Žarkom Lazetićem.

Prava je šteta što srčane fudbalere Partizana posmatra svega dve i po hiljade gledalaca po utakmici. Ovaj tim Miroslava Đukića treba i zaslužuje više pravih „grobara“ na tribinama. Danas Partizan od ostalih timova u Superligi razlikuje jedino armija pristalica koja ne dolazi na stadion, a nikako kvalitet igrača.[ antrfile ]

ĐUKIĆ: KOD MENE NE IGRAJU TATINI SINOVI

Posle meča trener Partizana Miroslav Đukić rekao je da njegov tim i pored tri uzastopna remija nije u krizi i ocenio da je težak teren još jednom bio uzrok nepovoljnog rezultata po crno-bele!

- Ne, nismo u krizi! Imali smo inicijativu, uslovi za igru bili su veoma teški, a i rival je bio dobar, organizovan. Mogu samo da čestitam mojim momcima, jer su dali maksimum i herojski došli do boda - rekao je Đukić.

Upitan da li smatra da Partizan nije ista ekipa bez Jovetića i Moreire, Đukić je odgovorio:

- Svi koji igraju u Partizanu po kvalitetu i ponašanju zaslužuju da nose crno-beli dres. Nikog nije ovde doveo tata, već su tu zato što imaju kvalitet - tvrdi Đukić.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.