Pucano na bivšeg predsjednika FK Radnički

Izvor: Nezavisne Novine, 10.Nov.2014, 10:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pucano na bivšeg predsjednika FK Radnički

NIŠ - Nekadašnji fudbaler i predsjednik Fudbalskog kluba "Radnički" iz Niša Zoran Banković ranjen je u nogu kada je na njega ispred kuće pucalo nepoznato lice.

Banković je smješten u nišku bolnicu, a na njega je sinoć oko 22.00 časa ispred kuće u elitnom naselju "Beverli Hils" ispaljeno najmanje šest metaka, od kojih ga je jedan okrznuo.

On je rekao lokalnim medijima da je, nakon što je parkirao automobil i krenuo ka kući, iz susjedne ulice istrčao muškarac >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << sa kapuljčom na glavi i počeo da puca.

Banković kaže da ne zna šta bi mogao da bude motiv napada i da se nikada nikom nije zamjerio.

Policija je sinoć izvršila uviđaj, ali se još nije oglasila.

Banković je nakon fudbalske karijere osnovao privatno preduzeće "Urban 018" i posvetio se stanogradnji. Krajem marta ove godine niška policija uhapsila ga je zajedno sa još šestoricom bivših i sadašnjih direktora javnih i privatnih preduzeća zbog zloupotreba.

Oni su u pritvoru proveli određeno vrijeme zbog sumnje da su počinili "zloupotrebu službenog položaja saizvršilaštvom", čime su oštetili budžet grada Niša za oko 110.000 evra.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.