Psiholog otkočio Šika!

Izvor: Mondo, 15.Jan.2019, 00:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Psiholog "otkočio" Šika!

Roma i Kaljari poslednji su četvrtfinalisti Kupa Italije.

Pobedom nad Virtus Enteljom, koja se takmiči u Seriji C, fudbaleri Rome su u ponedjeljak obezbedili mesto u četvrtfinalu Kupa Italije, gde će za rivala imati Fiorentinu.

ROMA - ENTELJA 4:0 (2:0).

Najzaslužniji za prolaz među osam najboljih timova u nacionalnom Kupu bio je dvostruki strelac i asistent Patrik Šik, kojem je konačno krenulo u >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << dresu Rome.

Češki napadač je bio mnogo efikasniji dok je igrao u Sampdoriji, pa je pre nekoliko dana potražio čak i stručnu pomoć psihologa da prekine golgetersku blokadu, aočigledno da su ti razgovori itekako urodili plodom.

Iako je Roma upisala sigurnu pobedu, simpatični trećeligaš se hrabro suprotstavio favorizovanom domaćinu na "Olimpiku" uprkos ranom golu koji je već u 20. sekundi utakmice postigao Šik.

Aleksandar Kolarov je s leve strane uputio dijagonalu na Čengiza Undera, a Turčin u petercu pronašao Šika, koji je "štiklom" pogodio mrežu - 1:0.

#Roma 1:0 #Entella | #CoppaItalia | Round of 16 | 1' #Schick#RomaEntella via @VideoGoals_HDpic.twitter.com/Q20hrOE7bH

— via @VideoGoals_HD (@viavideogoals) January 14, 2019

Entelja je uzvratila u 17. minutu i samo je odlična intervencija golmana Rimljana Robina Olsena sprečila izjednačenje.

Nakon slobodnog udarca Portugalca Denija Mota sa ivice kaznenog prostora ispod živog zida, Danac je dobro reagovao, a potom još bolje na šut sa svega nekoliko metara.

PAROVI ČETVRTFINALA

Milan - Napoli

Lacio - Inter

Fiorentina - Roma

Juventus - Atalanta

Planirano je da ovi mečevi budu odigrani 30. januara.

Gosti su čak uspeli i da postignu gol i to minut pre odlaska na odmor, ali je opravdano poništen zbog nedozvoljene pozicije, da bi u drugom minutu nadoknade prvog dela, Roma udvostručila prednost.

Opet je Šik imao važnu ulogu, ovog puta kao asistent i to opet "štiklom" za Ivana Markana, koji je smestio loptu u desni ugao gostiju. Zanimljivo, Markano je ušao s klupe u šestom minutu nakon što se povredio Žorž Žezus.

روما - إينتيلا | هدف ايفان ماركانو #RomaEntellapic.twitter.com/1aL9fE6wws

— منبر جماهير روما (@RomaMnbr) January 14, 2019

Čim je počelo drugo poluvreme, ponovo je visoki Čeh majstorski završio akciju Holanđanina Džastina Klajverta pogodivši sam ugao za 3:0 i otklonio svaku sumnju kad je u pitanju prolaz u četvrtfinale.

SCHICK e due #RomaEntellapic.twitter.com/tbdesHF9AX

— Davide Cellini (@DavideCellini) January 14, 2019

Tačku na ubedljivu pobedu stavio je Pastore u 75. minutu nakon nove asistencije Džastina Klajverta.

#Pastore with his 3rd goal ever for #ASRoma (all scored at Stadio Olimpico)#RomaEntellapic.twitter.com/T1KLY2KVjb

— AS Roma Data (@ASRomaData) January 14, 2019

Nešto ranije, plasman u četvrtfinale osigurala je Atalanta i to pobedom na Sardiniji protiv Kaljarija - 2:0 (0:0).

Gosti iz Bergama su do plasmana među osam najboljih timova u Kupu Italije stigli u samom finišu utakmice na stadionu "Sardenja Arena".

Najprije je Duvan Zapata pogodio za vođstvo u 88. minutu, da bi u trećem minutu sudijske nadoknade Mario Pašalić stavio tačku na trijumf crno-plavih i zakazao dvoboj sa Juventusom u Torinu.