Izvor: MozzartSport.com, 05.Dec.2021, 16:51

Prvi poraz HSV-a od sredine avgusta, a na tabeli sedmo mesto (VIDEO)

Hanover golom iz 14. minuta došao do pobede nad Dinosaurusima

Držao se Hamburger skoro puna četiri meseca. Niko nije uspevao da ga obori. Ipak, nije baš dobijao sve koji su mu se našli na putu, a danas je konačno završio na kolenima. Pao je u Hanoveru, za čiju odbranu uprkos totalnoj dominaciji u drugom poluvremenu, nije imao rešenje - 0:1.

Tek drugi poraz u sezoni ostavio je HSV na sedmom mestu na tabeli, s ozbirom da ima čak osam remija (šest pobeda). >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Poslednji put je u zvaničnim mečevima pao 13. avgusta, kada je pretrpeo poraz od ljutog rivala Sankt Paulija. Interesantno je da je pao od ekipe koja je prekinula seriju od četiri meča bez trijumfa u Cvajti. Bundesliga nije daleko, ali čelo tabele jeste - Sankt Pauli je debelo odmakao (devet bodova više).

Jalovo su Dinosurusi napadali u prvom poluvremenu, Hanover se branio i čekao šansu, a dočekao ju je već u 14. minutu. Lopta u prostor za Maksa Bejera, koji beži zadnjoj liniji Hamburgera, potom uspeva da prevari dvojicu čuvara koji su se vratili, namesti na udarac, ali i da pogodi stativu. Odbitak kupi 22-godišnji Linton Maina i smešta ga iza leđa Marka Johansona za 1:0.

Do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata, a HSV je krenuo silovito od starta drugog poluvremena. Imali su gosti 71 odsto vremena loptu u svojim nogama tokom drugih 45 minuta, uputili sedam šuteva ka golu rivala (Hanover svega dva), ali samo dva u okvir. Johanson je uspeo da sačuva mrežu i obezbedi domaćinu zlata vredna tri boda.

NEMAČKA 2 – 16. KOLO