Izvor: MozzartSport.com, 25.Okt.2020, 18:46

Prvi plen gladnih Vukova (VIDEO)

Volfzburg konačno probio led i savladalo Arminiju na svom terenu - 2:1

Posle četiri startna remija u Bundesligi, evo i prve radosti za Volfzburg. Vukovi su na svom terenu savladali Arminiju Bilefeld, čime su se problili na osmo mesto na tebeli. Ekipa Olivera Glaznera je najveći deo posla odradila sredinom prvog poluvremena kada je u rasponu od samo jednog minuta postigla dva gola, pa gosti nisu uspeli u potpunosti da se vrate u igru do kraja utakmice - 2:1 (2:0). >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com <<

Prvi pogodak je bio posledica uigrane akcije posle prekida u 19. minutu. Vut Veghorst je bio na pravom mestu posle dodavanja Maksimilijana Arnolda i zatresao protivničku mrežu. Domaći su osokolenji tim golom praktično već u nastavku došli do drugog gola. Arnold je agresivno izašao na gostujuću odbranu, iskoristio loš pas golmana gostiju Ortege, presekao to dodavanje a onda posle asistencije Mehmedija duplirao prednost gostiju.

Volfzburg je bez problema držao stečenu prednost u svojim rukama sve do 80. minuta, imali su još nekoliko situacija u kojima iz kojih su mogli da reše kompletnu situaciju, a onda su gosti smanjili rezultat preko Svena Šiploka, na asistenciju Ricua Doana. Iako su morali da strepe za rezultat, domaći do kraja utakmice nisu dozvolili protivniku da dođe izjednačenja, mada je Fabijan Klos samo tri minuta nakon gola Arminije imao jednu sasvim solidnu šansu.

Volfzburg će novu priliku za bodove pokušati da pronađe protiv Herte u Berlinu. Arminija je vezala tri poraza i čeka je još jedno teško iskušenje jer joj u Bilefeld stiže Dortmund.