Izvor: B92, 31.Jan.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prvi kineski fudbaler u Španiji

Kineski fudbarel sredine terena Čang Ji, koji je na pozajmicu došao iz Beijing Guo Ana u redove španskog drugoligaša Hereza, postao je prvi kineski fudbaler koji je kao profesionalc zaigrao u Španiji.

Čang, koji je četiri puta igrao za reprezentaciju Kine, ušao je u igru kao rezerva u 68. minutu. Nekoliko minuta pošto je ušao na teren, uputio je odličan udarac, koji je odbrambeni fudbaler Terase zaustavio rukom.

Igrači Hereza ipak nisu uspeli da iskoriste penal, a utakmica je završena pobedom Terase 1:0.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.