Prva pobeda Ajntrahta, tri boda protiv novajlije

Izvor: Sportski Žurnal, 25.Avg.2013, 18:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ajntraht je došao do prvog trijumfa u trećem kolu Bundes lige. Tim iz Frankfurta je lako slavio na gostovanju novajliji u eliti Braunšvajgu.
(FOTO: fokus.de)
Domaći posle dve solidne partije u kojima nisu osvojili ni bod, odigrali su dosta loše, pa je Ajntraht lako upisao prve bodove. Gosti su oba gola postigli posle grešaka odbrane domaćih.
Najpre je posle šuta Majera lopta pogodila u leđa igrača domaćih Bicakčića i prevarila golmana Davarija u 52. minutu. Samo 11 minuta kasnije očajan pas Elabdeulaija presekao je Aigner, koji je potom rutinski postavio konačan rezultat.
Semafor trećeg kola Bundes lige:
Braunšvajg – Ajntraht 0:2 (Majer 52, Aigner 63)
17,30: Augsburg – Štutgart
Bajern – Nirnberg 2:0 (Riberi 69, Roben 78)
Hofenhajm – Frajburg 3:3 (Salihović 9. penal, Voland 25, Štrobl 77 – Sorg 13, Guede 29, Frajs 66)
Leverkuzen – Menhengladbah 4:2 (Kisling 23. penal, Sam 28, 61, Kastro 72 – Štrancl 54, Arango 57)
Majnc – Volfzburg 2:0 (Čupo Moting 60, Miler 78)
Hanover – Šalke 2:1 (Hušti 15. penal, Biram Dijuf 42 – Salaj 55)
Herta – Hamburger 1:0 (Ramos 74)