Prva etapna pobeda na Tur dFransu za Hiršija

Izvor: Sportske.net, 10.Sep.2020, 20:16

Prva etapna pobeda na Tur d'Fransu za Hiršija

Švajcarski biciklista Mark Hirši pobednik je današnje 12. etape Trke kroz Francusku.

Vozač ekipe Sanveb Hirši pobedio je u najdužoj etapi, od Šovinjija do Sarana dužine 218 kilometara.

On se na 28. kilometru odvojio od grupe i pobedio je rezultatom pet sati, osam minuta i 49 sekundi.

To je njegova prva etapna pobeda na Turu, na kome ove godine debituje.

Drugi je bio Francuz Pjer Rolan sa 47 sekundi zaostatka, a treći Soren Krag Andersen >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << sa zaostatkom od 52 sekunde.

Vodeći u generalnom plasmanu Primož Roglič zaostao je oko dva minuta za pobednikom. On je zadržao vođstvo u generalnom plasmanu sa 21 sekundom prednosti u odnosu na aktuelnog šampiona Egana Bernala.

Naredna 13. etapa vozi se u petak od Šatelgijona do Puj Mari Kantala dužine 191 kilometar.

🤩 After coming 2nd and 3rd, 🇨🇭 @MarcHirschi finally has his stage win!

💪 On the #TDF2020's longest stage, @TeamSunweb produced a wonderful team effort to help Hirschi get his first pro win.

🔊 Pump up the sound and enjoy the English highlights of stage 12.#TDFunited pic.twitter.com/4IPaWsd90V

— Tour de France™ (@LeTour) September 10, 2020

Nastavak na Sportske.net...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.