Izvor: MozzartSport.com, 24.Okt.2021, 22:27

Prva asistencija Takume Asana, Bohum posle Grojtera srušio i Ajntraht (VIDEO)

Vredno slavlje Tomasa Rajsa - 2:0

Do pre nedelju dana su bili stanovnici opasne zone, imali su četiri boda posle sedam odigranih kola, a onda su za 180 minuta osvojili još šest. Posle pobede u Firtu, preporođena ekipa Tomasa Rajsa na svom terenu je savladal i Ajntraht, kojeg je preskočila na tabeli i zasela na 14. mesto Bundeslige - 2:0 (1:0).

Ajntraht je ostao sa samo jednom pobedom u prvih devet kola, i to onom koju je ostvario u Minhenu protiv šampiona >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Bajerna. Ipak, vrag je odneo šalu kada je u pitanju ekipa Olivera Glaznera, koja ima samo dva boda više od Augzburga i mesta koje vodi u plej-aut.

Mogao je Ajntraht mnogo bolje da prođe u ovom meču, da je Gosnsalo Pasiensija iskoristio jedanaesterac u 11. minutu i izjednačio rezultat posle vodećeg pogotka Danija Bluma u trećem minutu, ali nije pa je upao u velike probleme i na kraju primio i drugi gol.

A kod prvog je svoju prvu asistenciju u sezoni zabeležio bivši igrač Partizana Takuma Asano. Brzonogi Japanac je u toj akciji povukao loptu sa desne strane u sredinu, a onda u pravom trenutku gurnuo Bluma u gol šansu i tako otvorio bravu pred protivničkim golom.

Utakmica je bila potpuno otvorena, sa brojnim šansama na obe strane. Od prvog minuta na terenu su se našli Erhan Mašović kod domaćina, i Filip Kostić u gostujućim redovima, a čitav meč na klupi za rezervne igrače presedeo je Miloš Pantović.

Na kraju, na terenutak odluke se čekalo sve do drugog minuta nadoknade, kada su gosti kažnjeni za katastrofalno otvaranje napada, a pobedu Bohumu, uz oduševeljenje na tribinama, posle odbijene lopte, doneo je Sebastijan Polter.