Izvor: RTS, 15.Sep.2012, 14:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Protiv Belgijanaca ipak u Beogradu?
I pored velike želje igrača i novosadske publike, meč kvalifikacija za Svetsko prvenstvo protiv Belgije „orlovi" će najverovatniji igrati u Beogradu. FSS u prijavi Fifi ranije najavio da će se utakmica odigrati na „Marakani", i male su šanse da vladajuće telo svetskog fudbala pristane na promenu.
Posle ubedljive pobede Srbije nad Velsom u Novom Sadu, u meču kvalifikacija za >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Svetsko prvenstvo svi su bili srećni - i igrači, i navijači.
Zahtevi da se i meč sa najvećim favoritom grupe Belgijom takođe odigra u Novom Sadu bili su sve glasniji, ali, kako svari stoje, od toga najverovatnije neće biti ništa.
Kako je potvrdio generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije Zoran Laković, domaćinstvo utakmice mora da se prijavi Fifi dva meseca unapred, a još ranije je kao mesto igranja meča sa Belgijom prijavljena beogradska Marakana.
„Propisi kažu da se za svaki meč dva meseca unapred dostave podaci Fifi o tome gde će se igrati koja utakmica. Mi smo ranije prijavili Beograd da dočekamo Belgiju. Ipak, Novi Sad je bio u svakom smislu fenomenalan domaćin protiv Velsa... Sigurno je da ćemo se vratiti u Novi Sad, da li za meč sa Belgijom ili neki drugi, razgovaraćemo o tome sledeće nedelje", rekao je Laković, a prenele su Večernje novosti.
Laković je potvrdio da će se, ukoliko se završe radovi na „Čairu", meč protiv Škotske igrati u Nišu.






