Protiv Bejla ne pomažu ni Francuzi, Velšanin presudio Njukaslu

Izvor: Blic, 09.Feb.2013, 16:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U prvoj utakmici 26. kola Premijer lige Totenhem je uz dva pogotka Gereta Bejla savladao Njukasl sa 2:1.

Totenhem je do vođstva protiv Njukasla došao već u petom minutu, zahvaljujući svojoj zvezdi. Slobodnjak Bejla nekim čudom nije naterao igrače rivala da poskoče u živom zidu, pa je posao golmanu Timu Krulu bio dovoljno otežan da mu se mreža zatrese. Međutim, samo 20 minuta kasnije, "svrake" su uzvratile. Musa Sisoko je centrirao, a a loptu prihvatio Joan >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Gufran koji je sa ivice kaznenog prostora uputio udarac koji se od Majkla Dosona odbio taman toliko da prevari Uga Ljorisa i poravna rezultat.

Bejl je, ipak, bio glavni junak ove priče u kojoj gostima nisu pomogla ni brojna pojačanja iz Francuske. Kada se činilo da zbog povrede neće moći da odigra svih 90 minuta, dvostruki strelac za Totenhem na ovom meču je u 78. prošao pokraj Stivena Tejlora, ostavio iza sebe i Fabricija Koloćinija, a onda izašao kao pobednik iz duela "1 na 1" sa Krulom koji nije imao mnogo šansi protiv nadahnutog Velšanina.

20. KPR 25 2 11 12 18:37 17

Povezane vesti: Kažnjen sudija koji je Leskota učio lepom ponašanju Džeko: Pošto nisam dao penal, rekao sam sebi kako moram da pogodim iz igre Manćini: Isključenje Košćelnog je prelomilo meč, Kompani nije zaslužio crveni Košćelni upropastio Arsenal, Siti utišao London, Vidić presudio Liverpulu! Navijači Sitija neće da gledaju Arsenal, "građani" vratili "tobdžijama" 900 ulaznica