Protesti ispred nemačke ambasade u Ankari

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Jun.2016, 16:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Protesti ispred nemačke ambasade u Ankari

Demonstranti u Ankari gađali su danas jajima nemačku ambasadu u znak protesta zbog odluke Bundestaga da genocidom proglasi ubijanje Jermena od strane otomanskih snaga u Prvom svetskom ratu.

Oko 200 demonstranata se okupilo ispred nemačke ambasade uzvikujući: "Nemojte verovati u laži o genocidu" prenosi AFP.

Grupa demonstranata je nosila fotografije sa prizorima holokausta - nemačkog genocida nad Jevrejima - ispod kojih je pisalo: "Ovakvi prizori ne postoje u čitavoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << istoriji Turske".

Pripadnice "Republikanskog udruženja žena" nosile su transparente sa istaknutim oznakama nemačkih brendova, pozivajući na bojkot nemačkih proizvoda.

Zid i vrata ambasade su zasuta razbijenim jajima, ali niko od zaposlenih nije pogođen.

Neki demonstranti nosili su fotografije nemačkog poslanika turskog porekla Džema Ezdemira, koji je glasao za rezoluciju o genocidu nad Jermenima, preko čijeg lica je stavljen crveni krst kao meta. Ezdemir, kopredsedavajući stranke Zelenih, već je u provladinoj turskoj štampi proglašen "neprijateljem".

Turska je povukla svog ambasadora u Berlinu nakon što je nemački parlament velikom većinom usvojio rezoluciju o priznanju masakra nad Jermenima kao genocida.

Predsednik, Redžep Tajip Erdogan rekao je da će ovaj potez "ozbiljno uticati na odnos između dve zemlje".

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

(VIDEO) TURCI LJUTI NA NEMCE: Jajima gađali nemačku ambasadu u Ankari

Izvor: Kurir, 03.Jun.2016

...Latest: Turkey: Protesters rally at German embassy over recognition of Armenian genocide https://tco/yzvp66N3Ia..Oko 200 demonstranata se okupilo ispred nemačke ambasade uzvikujući: "Nemojte verovati u laži o genocidu" prenosi AFP..Grupa demonstranata je nosila fotografije sa prizorima holokausta...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.