Prošli bi bolje nego Portugalija i Poljska

Izvor: Glas javnosti, 29.Jun.2008, 08:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prošli bi bolje nego Portugalija i Poljska

Bivši selektor Srbije Havijer Klemente smatra da je „orlovima“ bilo mesto na Evropskom prvenstvu koje se održava u Austriji i Švajcarskoj. Proslavljeni španski stručnjak veruje da bi naš nacionalni tim pokazao više od nekih renomiranih selekcija koje su eliminisane u ranoj fazi takmičenja.

- Ubeđen sam da bi Srbija igrala bolje od Poljske i Portugalije koji su nam bili rivali u kvalifikacionoj grupi za odlazak na EP. Trebalo je samo imati više strpljenja sa mladim timom koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << ima perspektivu - izjavio je ekskluzivno za Glas javnosti Klemente.

Poljska je eliminisana u prvoj fazi takmičenja, dok je Portugalija poražena u četvrtfinalu od finaliste Evropskog prvenstva, selekcije Nemačke.

Prema rečima bivšeg selektora „orlova“, razloge za izostanak naše reprezentacije sa završne smotre najboljih na Starom kontinentu treba tražiti u mladosti ekipe.

- Srbija ima mlad i kvalitetan tim kome treba još vremena, kako bi sve stvari došle na svoje mesto, odnosno kako bi se formirao kompaktan tim koji može da odgovori najvećim izazovima.

ŠPANIJA ĆE BITI ŠAMPION

Klemente nema dilemu ko će u finalnom okršaju EP između Španije i Nemačke izaći kao pobednik.

- Mislim da će Španija savladati neugodne Nemce i postati prvak Evrope. Za takav ishod je dovoljno da odigraju u pola dobro kao što su igrali protiv selekcije Rusije. Ako ponove takvu igru, Nemačka nema mnogo šansi - optimista je Klemente.

Klemente nije veliki optimista kada su u pitanju nastupi naše reprezentacije na predstojećim Olimpijskim igrama u Pekingu i kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2010. godine u Južnoj Africi.

- Đukić će imati izuzetno težak zadatak jer je vaša reprezentacija na Olimpijskim igrama u veoma teškoj grupi sa Argentinom i Obalom Slonovače, tako da nisam baš siguran da će moći da postigne neki zapaženiji rezultat. Biće veoma teško. Ista situacija je i sa kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo. Ako samo dve selekcije idu dalje, Srbija nema mnogo šansi u konkurenciji sa Francuskom, Rumunijom i Austrijom - poručuje Klemente.

Sada tek nista ne razumem: kaze, imamo dobar tim, koji moze biti spreman da se bori i protiv jakih ekipa, bolji bi bili od Poljaka i Portugalaca na EU, a ovamo posle kaze da ne mozemo da se plasiramo na Svetsko prvenstvo pored Francuske, Rumunije i Austrije. Pa onda, na koga je mislio kad je rekao da bi mogli da igramo sa jakim ekipama ? Na Kazahstan ?

Pa sto se nisi plasir'o na EP pa da provjerimo? Kakva nebuloza!

Nastavak na Glas javnosti...



Povezane vesti

Klemente: Srbija bi prošla bolje od Portugala

Izvor: Mondo, 29.Jun.2008

Bivši selektor Srbije Havijer Klemente smatra da je 'orlovima' bilo mesto na Evropskom prvenstvu koje se održava u Austriji i Švajcarskoj. Proslavljeni španski stručnjak veruje da bi naš nacionalni tim pokazao više od nekih renomiranih selekcija koje su eliminisane u ranoj fazi takmičenja.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.