Izvor: B92, 16.Jan.2014, 06:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prošle Maša, Karo, Radvanjska...
Marija Šarapova mučila se na Rod Lejver Areni po strahovitoj vrućini (42C), ali je ipak uspela da savlada Italijanku Karin Knap i plasira se u treće kolo.
Ruskinja je do naredne runde stigla tek posle tri odigrana seta i tri i po sata velike borbe - 6:3, 4:6, 10:8.
U prvom setu videli smo tri brejka, ali, s obzirom da je Marija rešila prvi deo igre u svoju korist (6:3), niko nije mogao da pretpostavi da će uslediti prava drama.
Treća nositeljka uspela je da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kontoliše Italijanku u prvom setu, da bi Knap nadoknadila brejk u drugom setu i uvela ga u neizvesnu završnicu. Odličnu igru krunisala je novi brejkom u desetom gemu, i tako stigla do izjednačenja u gemovima.
Italijanka kao da je uvidela da može ravnopravno da igra sa šampionkom iz 2008. godine, pa je odlučujući set odigrala dosta odlučnije. Ipak, početak seta obeležila su tri brejka. Prvi i poslednji u nizu je napravila Šarapova i stekla ranu prednost, ali se Italijnka vratila već u šestom gemu.
No, Ruskinja več u sledećem gemu ponovo oduzima servis protivnici, a nepunih deset minuta kasnije dolazi do tri vezane set-meč lopte. Međutim, Italijanka se nije predala, uspela je da se isčupa i da se novim brejkom vrati u meč.
Kako u odlučujućem setu nema taj brejka, isledio je pravi triler. Obe teniserke imale su priliku da naprave iskorak ka pobedi, a prva je u tome uspela Marija. Iskoristila je pad u igri Knap i povela sa 9:8, da iskoristila četvru meč loptu – za konačni trijumf i duel sa Aliz Korne.
U međuvremenu, i pored 'zabrane igranja' koja je stupila na snagu, završeno je još osam mečeva, a plasman u narednu rundu, između ostalih, ostvarile su Simona Halep, Anastasija Pavličenkova i Karla Suares.
Jako zanimljivo bilo je u duelu Špankinje Suares i Voskoboeve, koji je takođe igran na razliku, dok je najveće iznenađenje napravila Kazahstanka Zarina Dijas, eliminisavši 39. teniserku sveta Novozelanđanku Marinu Eraković.
Nastavilo se sa uzbudljivim mečevima na RLA, nekadašnja prva teniserka sveta Karolina Voznijacki pobedila je, takođe, posle tri seta Kristinu Mekhejl.
Dankinja je uvodni set drugog kola otvorila kao i prvi na turniru – bez izgubljenog gema, Međutim, Amerikanka se nije predala, zaigrala je agresivnije, počela je da napade, a takva igra brzo joj je donela izjednačenje.
Drugi deo igre otvorila je brejkom, a kako se set razvijao samo je pojačavala tempo. Set je završila trećim brejom, za ubedljivih 6:1. Ipak, nije mogla više od toga. Karolina je preuzela stvar u svoje ruke, podigla igru na nivo iz prvog seta i rutiski stigla do plasmana u naredno kolo. Tamo je čeka Garbin Murguzova.
S druge strane, lagan i siguran meč odigrala je Agnješka Radvanska. Ona je bez većih problema izašla na kraj sa Olgom Govortsovom, a u narednoj rundi je očekuje duel sa Anastasijom Pavličenkovom.
Isti slučaj je bio i sa drugom teniserkom sveta Viktorijom Azarenkom, koja je u dva seta bila bolja od Barbore Zahlavove Stricove.
Rezultati i parovi trećeg kola:
Alize Korne - Kamila Đorđi 6:3, 4:6, 6:4
Karla Suares - Galina Voskoboeva 7:6, 3:6, 8:6
Karin Knap - Marija Šarapova 3:6, 6:4, 8:10
Anastasija Pavljučenkova - Mendi Minela 6:2, 6:2
Zarina DIjas - Marina Eraković 6:4, 6:0
Elina Svitolina - Olivija Rogovska 6:4, 7:5
Varvara Lepčenko - Simona Halep 6:4, 0:6, 1:6
Dominika Cibulkova - Štefani Fegele 6:0, 6:1
Garbinje Mugurusa - Ana Šmiedlova 6:3, 6:3
Karolina Voznijacki - Kristina Mekhejl 6:0, 1:6, 6:2
Agnješka Radvanska - Olga Govotsova 6:0, 7:5
Sloun Stivens - Ajla Tomljanović 3:6, 6:2, 7:5
Jelena Janković - Ajumi Morita 6:2, 6:2
Bojana Jovanovski - Ivon Mojsburger 6:3, 3:6, 2:6
Kurumi Nara - Magdalena Ribarikova 6:4, 6:3
Viktorija Azarenka - Zahlavova Stricova 6:1, 6:4
Maša: Pravac ledena kupka
Izvor: B92, 16.Jan.2014
Marija Šarapova pobedila je u nehumanim uslovima Italijanku Karin Knap i plasirala se u treće kola, a odma posle meča apostrofirala je upravo uslove za igru..."Ne mogu da vam opišem koliko je bilo teško za igru, teren se bukvalno topio. Idem pravo u ledenu kupku", rekla je vidno iscrpeljena Maša...
















