Izvor: MozzartSport.com, 19.Sep.2021, 15:49

Proradilo pojačanje sa Ostrva: Paderborn četvorkom do vrha

Gosti slavljem protiv Auea (4:1) preuzeli čeonu poziciju

Rutinskom pobedom (4:1) na gostovanju Aueu Paderborn je ostavio domaćina na dnu Cvajte istovremeno preuzevši lidersku poziciju, a posebno raspoložen bio je Marko Stiperman ovosezonsko pojačanje iz Noriča. Nemački vezista počeo je i okončao goleadu gostiju, a između pogodaka u 4. i 48. minutu u strelce su se upisali Mičel u 26. i Plate u 38. minutu.

Počasni pogodak Aue je postigao >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << preko Gaja u 51. minutu, ali je pogodak Senegalca samo ublažio četvrti uzastopni poraz.

Istovremeno, pobede su upisali i Sankt Pauli i Dramštat. Klub iz Hamburga savladao je Ingolštat 4:1, te su gosti ostali pri dnu tabele, uz Aue, dok je domaćin nastavio poteru za rivalima iz vrha. Mnogo teži posao imao je Dramštat koji je golom Kempea savladao Dinamo Drezden.