Izvor: MozzartSport.com, 16.Sep.2021, 06:57

Proradila Joveljić - Čičarito veza: Srbin asistirao, Meksikanac nastavio teror - Galaksiju samo bod (VIDEO)

Vezali su fudbaleri kluba iz Los Anđelesa i peti meč bez trijumfa u američkoj MLS ligi

Serija slabih rezultata nije prekinuta, ali navijače Los Anđeles Galaksija može da raduje rađanje novog tandema. Dejan Joveljić je po ulasku u igru sa klupe spojio sa golom prvu zvezdu tima - Havijera Ernensta Čičarita. Egzekucija bivšeg napadača Mančester junajteda i madridskog Reala bila je dovoljna samo za bod protiv Hjustona - 1:1.

Iako krajnji >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << rezultat nije bio kakvom su se u klubu nadali, raste optimizam u klubu iz Grada anđela. S pravom. Joveljić i Čičarito su za kratko vreme "kliknuli". Tek drugi put su zajedno na terenu, ali ni ovoga puta im trener Greg Veni nije omogućio da zaigraju u tandemu od starta. Bivši fudbaler Crvene zvezde je ostao na klupi, ali je njegov ulazak bio ključan. Samo 15 minuta mu je trebalo da ostavio svoj pečat. Spojio je Meksikanca sa golom i vratio Galaksi u meč. Bodom je zadržanna četvrta pozicija na tabeli zapadne konferencije, Hjuston je ostao pretposlednji sa 15 bodova manje.

Loše je sastav iz Los Anđelesa odigrao prvo poluvreme i jasno je bilo Veniju da nešto mora da menja. Golom Pikoa iz 13. minuta Hjuston je vodio, pa je trener Galaksija morao da pojača napad. Jedino logično je bilo da na teren pošalje Joveljića. Srbin je odmah po povratku sa pauze kročio na teren, njegovo mesto na klupi zauzeo je Efren Alvarez.

Sjajno je u 61. minutu uposlio iskusnog golgetera. Dobio je loptu na levoj strani, pogledao gde se nalazi Ernandez, odmah poslao savršenu loptu levom nogom u kazneni prostor rivala - Čičaritu je ostalo samo da se pokloni. Glavom je zatresao mrežu tima iz Teksasa i upisao 11. pogodak u sezoni. Joveljić piše drugu asistenciju (postigao je i dva pogotka). Bio je Galaksi daleko bolji rival do kraja susreta, ali nije imao sreće da stigne i do preokreta.

Nema sumnje da će već u narednoj utakmici Veni od starta na teren poslati i srpskog i meksičkog napadača. Ako se po jutru dan poznaje, njihova saradnja bi mogla da uključi Galaksi u borbu za titulu.