Izvor: B92, 17.Feb.2003, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Propao trejd Filadelfije i Orlanda ?

Do trejda izmedju Filadelfije i Orlanda u koji je trbalo da budu uključeni Kit Van Horn i Grent Hil , najverovatnije neće doći zbog prepreka koje u svom ugovoru ima košarkaš Orlanda.

Kako prenose američki mediji. O mogućoj razmeni predstavnici dva kluba su ozbiljno razgovarali poslednjih dana, medjutim prepreku predstavlja činjenica, da tim koji bude imao prava na Grenta Hila neće moći da koristi neke olakšice u seleri kepu - jer to nije predvidjeno ugovorom koji ima Grent Hil.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Pravilo je da ukoliko igrač nije u mogućnosti da igra ( kao što će možda biti slučaj sa Grentom Hilom) osiguravajuća kompanija "pokriva" 80 posto plate igrača, što klubu daje mogućnost da traži igrače na tržištu. Medjutim, tu klauzulu u svom ugovoru nema i Grent Hil.

Bivši košarkaš Detroita od prelaska na Floridu ima velikih problema sa teškom povredom članka noge, koja preti da mu prekine karijeru. Za dve i po sezone nekadašnji All star igrač je nastupio u samo 47 mečeva ( 29 ove sezone uz dobar prosek od 14.5 poena i 7 skokova).

Učinak Van Horna ( za koga u ligi važi verovanje da je dobar, ali i "mekan" igrač) je skoro isti - 16 poena i 7 skokova za ekipu Filadelfije.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.