Primera - Maksa slabo, Sosijedad je prejak!

Izvor: Sportske.net, 03.Okt.2020, 20:42

Loša igra Hetafea i nova pobeda Sosijedada.

Elće je u okviru petog kola španske Primere dočekao Uesku, a pobednika nije bilo, 0:0.

Apsolutno dominantan tim je bila Ueska, čak 18 udaraca ka golu, za razliku od samo 2 domaćina. Ipak, bez pobednika, Elće daleko srećniji tim, bio im je ovo četvrti bod ove sezone.

Real Sosijedad je izbio na prvo mesto na tabeli, ali verovatno samo na kratko imajući u vidu zbunjujuć raspored na startu La Lige.
Sosijedad je slavio protiv Hetafea, ekipe koja je odlično startovala ove sezone, a bilo je ubedljivih 3:0 (1:0).

U 27. minutu penal za Sosijedad nakon igranja rukom, a Ojarzabal uspeva da postigne gol iz kaznenog udarca za 1:0. I u nastavku bolji Sosijedad, a gol smo videli tek u 79. minutu.

Tada je Ojarzabal izveo slobodan udarac, Merino je primio loptu i poslao je u donji desni ugao.

Do kraja dokusuren Hetafe, Portu koristi očajnu reakciju odbrane i postavlja konačnih 3:0.

Nemanja Maksimović igrao sat vremena danas za goste.