Primera - Leganes pobegao od opasne zone i zakucao Uesku za dno (video)

Izvor: Sportske.net, 12.Jan.2019, 16:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Leganesa slavili su u 19. kolu španske Primere.

Na premijeri 19. kola Leganes je ugostio Uesku, domaćin je slavio protiv novajlije u ligi sa 1:0 (0:0).

Pripretili su domaći u 18. minutu preko Džonatana Silve, ali je lopta nakon njegovog udarca otišla desno od gola

Gosti su do prednosti mogli u 29. minutu, sjajno je šutirao Fereirao nakon odbitka, lopta je išla pod prečku, ali je jedan od defanzivaca na gol liniji zaustavio loptu, te >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << je rezultat ostao 0:0.

Pred kraj prvog dela nova šansa za domaćina, ali golman Santamarija, koji je danas dobio prednost u odnosu na Aleksandra Jovanovića, uspeova da sačuva pokušaj Oskara glavom.

Na samom startu nastavka još dve čudesne odbrane Santamarije, nakon pokušaja Silve, a potom i nakon šuta Oskara posle odbitka.

Dominacija domaće ekipe na startu nastavka, već u 49. minutu nova šansa za Leganes, ali El Nesiri pogađa stativu.

Ipak, Marokanac je imao više sreće u 73. minutu, kada je doneo prednost Leganesu, nakon asistencije Džonatana Silve.

El Žar je mogao da dotuče rivala u nastavku, ali je Santamarija još jednom dobro intervenisao.

Na kraju pobeda Leganesa od 1:0, sada su 14. na tabeli sa 22 boda, tri više od Raja koji je prvi ispod crte, Ueska nakon iznenađujućeg trijumfa u poslednjem kolu nije osvojila nijedan bod na gostovanju, zakucani su za dno sa 11 bodova.