Izvor: B92, 16.Dec.2006, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Primera: Janković čeka Žigića
Odbrambeni fudbaler Rasing Santandera Ruben Gonzales veruje da njegovom timu nedostaje četiri boda iz preostala dva meča kako bi ispunili očekivanja u 2006. godini. Santander u subotu gostuje Maljorki u duelu koji će gledaoci televizije B92 moći da gledaju od 22 sata.
Rasing je trenutno 15. na tabeli i ima pet bodova više od ekipa koje se nalaze u zoni ispadanja.
"Ovo je veoma važna utakmica za nas, jer bi bilo jako dobro da na božićni praznik >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << odemo sa osvojenih 19. bodova. Da bi to postigli potrebno je da u naredne dve utakmice zabeležimo pobedu i minimum remi. To neće biti lako, jer Maljorka u duel ulazi posle poraza", kaže Gonzales.
Dobra vest za trenera Rasinga Miguela Angela Portugala je povratak Pedra Munitisa i Nikole Žigića na teren posle suspenzije. Oni su propustili utakmicu prethodnog kola koju je Rasing izgubio kod kuće od Saragose. Medicinski tim je uveren da će Antonio Tomas biti spreman za duel posle povrede mišića.
Maljorka na drugoj strani takođe juri tri boda, koja bi joj donela bezbedniji Božić.
"U subotu nam je potrebna samo pobeda. Uvereni smo da možemo pobeđivati protivnike kakav je Rasing. Trijumf bi nam dobro došao posebno posle poraza u Pamploni", kaže trener Maljorke Gregorio Mancano.
Pored poraza od Osasune 3:0, hendikep za Maljorku je i isključenje Maksija Lopeza, koji neće biti u sastavu na utakmici sa Rasingom.










