Izvor: B92, 20.Maj.2008, 13:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prijateljski meč Srbije i Alžira
Muška rukometna reprezentacija Srbije odigraće 23. maja u Vršcu prijateljsku utakmicu sa Alžirom u okviru priprema za Evropsko prvenstvo, saopštio je u utorak izvršni direktor sektora usluga centra "Milenijum" Aleksandar Kampfer. "Ostvarili smo odličnu saradnju sa Rukometnim savezom Srbije, koja se ovim nastavlja. Napravili smo plan i za proširenu saradnju tokom letnjeg perioda, tako da će reprezentacija ovde igrati prijateljske utakmice i pripremati se za Evropsko prvenstvo", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rekao je Kampfer.
On je ocenio da Vršac ima potencijal da Rukomentom savezu Srbije ponudi organizaciju rukometnih kampova za mlađe na više lokacija.
Centar "Milenijum" je 2005. godine bio jedan od domaćina utakmica Evropskog prvenstva u košarci, a visok stepen organizacije u ovoj
dvorani potvrdio je 11. marta ove godine i visoki zvaničnik Evropske ukometne federacije (EHF) Jan Tuik.
Tuik je u funkciji predsedavajućeg takmičarske komisije došao u Vršac u pratnji generalnog sekretara Rukometnog saveza Srbije
Božidara Djurkovića i medjunarodnog sekretara RŠ Mazlama Džemailoskog, pred odluku o verifikaciji kandidature za organizaciju Evropskog prvenstva u rukometu 2012. godine.
"Sve ono što smo videli u Vršcu odgovara zahtevima organizacije EP i ovo je svakako dobar primer kako treba razviti sportske objekte i kako
treba napraviti uslove za rad svih učesnika na jednom velikom takmičenju. Moj je prvi utisak da ćemo sve ovde dobro složiti kako bi bilo u funkciji", rekao je tada Tuik.





