Preokret Srpkinja u drugom poluvremenu

Izvor: Sportski Žurnal, 08.Dec.2012, 23:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija – Češka 28:24 (12:15)
Dvorana: Kombank Arena. Gledalaca: 5.000. Sudije: Peter Horvat i Balaž Marton (Mađarska). Isključenja: Srbija 12 minuta, Češka 6. Sedmerci: Srbija 2–5, Češka 2–3.
SRBIJA: Tomašević (13 odbrana), Risović, Krpež 3, Popović 2, Lekić 6, Damnjanović 2 , Erić, Rajović, Pop–Lazić 6, Ognjenović 1, Filipović 1, Nišavić, Milošević 4, Stoiljković, Lišćević, Dmitrović 3. >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal <<
ČEŠKA: Ranikova (13 odbrana), Satrapova, Matsukova, Šterbova 3, Luzumova 4, Martinkova, Hrbkova, Vitkova 1, Černa 6, Kutlvasrova, Ručkova, Salcakova, Poznarova, Črenkova 6, Kečlikova 1, Knedlikova 3.
Srpkinje su pobedile Češku, prenele dva važna boda u narednu rundu takmičenja i sa većim šansama očekuju ukrštanje sa grupom iz Niša.
Ni večeras igra nacionalnog tima nije bila na zadovoljavajućem nivou, o čemu svedoči veliki broj oscilacija, grešaka, izgubljenih lopti i promašenih zicera.
Doduše, kao i prethodna dva meča, izabranice selektora Saše Boškovića, imale su imperativ pobede, što donekle može da opravda bledo izdanje domaćina.
Srpske rukometašice su dobro počele meč, u jednom trenutku povele sa 10:8, ali je usledio neshvatljiv pad u igri u poslednjih deset minuta prvog poluvremena, posle čega su Čehinje serijom 7:2 na odmor otišle sa tri gola prednosti (15:12).
Domaćih igračica u tim trenucima bukvalno nije bilo na terenu. Ishitreno su rešavale napade, delovale bezidejno, a bilo je čak i sudaranja na terenu.
Mora se priznati da izabranice Saše Boškovića nisu imale ni sreće, promašile su dva sedmerca i nekoliko puta pogodile okvir protivničkog gola. U nastavku meča Srbija je znatno popravila igru i za kratko vreme je uspela da nadoknadi prednost protivnika.
Andrea Lekić je zaustavila Klaru Černu, dok je na srpskom golu proradila Katarina Tomašević i Čehinje nisu mogle da spreče preokret.

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.